تثبیت قیمت نفت پیش از انتشار متن مذاکرات نشست فدرال رزرو آمریکا

تثبیت قیمت نفت پیش از انتشار متن مذاکرات نشست فدرال رزرو آمریکا

مذاکرات نشست فدرال رزرو آمریکا; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

قیمت نفت در آغاز معاملات روز چهارشنبه در بازار آسیا تغییر خاصی نداشته است و سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار متن مذاکرات و صورتجلسه نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا و سخنرانی برخی مقام های ارشد این بانک هستند. این در شرایطی است که آمارهای جدید اقتصادی منتشر شده آمریکا گمانه زنی ها درباره افزایش بیشتر نرخ بهره را بالا برده که این مسأله می تواند به ضرر تقاضای انرژی تمام شود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۲ سنت کاهش به ۸۳.۰۷ دلار رسید قیمت این نفت روز گذشته ۱.۲ درصد کاهش یافت. هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با یک سنت کاهش به ۷۶.۳۵ دلار رسیده است.

آمارهای جدید اقتصادی آمریکا نشانگر رشد فراتر از انتظار اشتغال و تورم قیمت مصرف کننده بوده است. برخی آمارهای دیگر از جمله کاهش شدید فروش مسکن نیز نگرانی ها نسبت به اوضاع اقتصادی این کشور را تشدید کرده است.

فروش مسکن در ماه ژانویه به پایین ترین سطح از اکتبر ۲۰۱۰ رسیده یعنی افت متوالی در ۱۲ ماه گذشته که این مسأله از ۱۹۹۹ تاکنون بی سابقه بوده است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، افزایش نرخ بهره آمریکا هم می تواند به ضرر تقاضای انرژی باشد و هم ارزش دلار را در برابر سایر ارزها افزایش می دهد که این عامل نیز موجب فشار بیشتر بر قیمت نفت خواهد شد. با این حال امیدواری نسبت به رونق تقاضای چین و محدودیت عرضه موجب تقویت قیمت نفت طی روزهای اخیر شده است.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *