دولت بایدن پاییز امسال ذخایر راهبردی نفت آمریکا را مجددا پر خواهد کرد

,
دولت بایدن پاییز امسال ذخایر راهبردی نفت آمریکا را مجددا پر خواهد کرد

ذخایر راهبردی نفت آمریکا

معاون رئیس جمهور امریکا در زیرساخت های جهانی و امنیت انرژی گفت دولت فدرال ایالات متحده می تواند در پاییز امسال خرید نفت خام را با هدف تکمیل ذخایر استراتژیک نفت (SPR) آغاز کند.

آموس هوکشتاین افزود: “با آغاز فصل پاییز، اگر قیمت ‌ها مناسب باشد، متعهد به تکمیل 100 درصدی ذخایر راهبردی انرژی هستیم”. ماه گذشته، هوکشتاین پیام متفاوتی در مورد داشت و گفت؛ “علیرغم کاهش قیمت نفت، دولت برای خرید عجله دارد”. هوکشتاین در آن زمان به بلومبرگ گفت “با اینکه شاهد افت قیمت نفت بودیم، اما شاهد بحران نیز هستیم”.

او همچنین در اوایل مارس در اظهاراتی یادآور شد: “باید منتظر بمانیم و ببینیم که این بحران در حال حاضر چه تأثیری بر صنعت نفت و گاز و یا تولید دارد. تا الان شاهد کاهش قیمت ها بودیم که در چند روز آینده نیز ادامه خواهد داشت”.

سپس در اواخر همان ماه، جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا چند روز پس از اینکه هوکشتاین اعلام کرد ذخیره سازی مجدد ذخایر راهبردی ممکن است سال ها طول بکشد، گفت انتظار می رود تکمیل مجدد ذخایر استراتژیک نفت اواخر امسال آغاز شود. گرانهولم تاکید کرد، این فرایند در سال جاری آغاز خواهد شد اما تکمیل مجدد آن در طی یک سال غیرممکن است.

در اکتبر سال گذشته، دولت بایدن اعلام کرد با کاهش قیمت نفت تا هر بشکه 67 تا 72 دلار، نفت خام را برای ذخایر استراتژیک بازخرید خواهد کرد. با این حرکت می توان به اهداف دوگانه رسید زیرا نه تنها ذخایر تخلیه شده کشور را دوباره پر می کند، بلکه به جای فروش آنها با قیمت های معمولی، تقاضا را همزمان با کاهش قیمت ها افزایش می دهد.

قیمت نفت در این هفته (هفته سوم آوریل) روند کاهشی داشت و به سطحی بازگشت که حتی پس از شوک غیرمنتظره اوپک پلاس برای کاهش عمده تولید، مشاهده نشده است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: بلومبرگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *