آمریکا امسال 12 میلیون بشکه نفت برای ذخایر راهبردی می خرد

آمریکا امسال 12 میلیون بشکه نفت برای ذخایر راهبردی می خرد

یک منبع آگاه روز سه شنبه فاش کرد دولت بایدن امیدوار است حداقل 12 میلیون بشکه نفت برای ذخایر راهبردی انرژی خود در سال جاری خریداری کند، از جمله 6 میلیون بشکه که قبلاً اعلام شده است.

دولت آمریکا پس از فروش بیش از 200 میلیون بشکه از ذخایر راهبردی نفتی در سال گذشته، با هدف مبارزه با قیمت های بالای نفت پس از تهاجم روسیه به اوکراین، قصد دارد بار دیگر ذخایر نفتی را پر کند. این میزان فروش، سطح ذخایر راهبردی نفتی آمریکا را به کمترین میزان از سال 1983 رسانده است. روز جمعه، وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد 5 شرکت از جمله اکسون 3.1 میلیون بشکه برای تحویل در ماه اوت به این وزارتخانه فروختند و وزارت انرژی درخواست جدیدی برای دریافت 3 میلیون بشکه در ماه سپتامبر اعلام کرده است.

سخنگوی وزارت انرژی آمریکا نیز گفت، دولت به دنبال فرصت‌هایی برای خرید مجدد بیشتر خواهد بود، زیرا شرایط بازار فعلا این اجازه را می‌دهد. در حالی که ایالات متحده نسبت به سال 1983 بسیار کمتر به واردات نفت وابسته است، سطح پایین ذخایر راهبردی نفتی مورد توجه جمهوری خواهان بوده است که می گویند بایدن، امنیت انرژی را به خطر انداخته است.

سطح ذخایر راهبردی نفتی آمریکا در حال حاضر حدود 351.7 میلیون بشکه است. دولت بایدن اعلام کرده است که میانگین قیمت 73 دلار به ازای هر بشکه نفت برای تحویل در ماه آگوست را پرداخت کرده است ، در مقایسه با میانگین حدود 95 دلار به ازای هر بشکه نفت در سال گذشته.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *