عرضه حجم کامل نفت خام عربستان سعودی به آسیا

, ,
عرضه حجم کامل نفت خام عربستان سعودی به آسیا

طی ماه آوریل: عربستان سعودی حجم کامل نفت خام خود را به آسیا عرضه می کند

شرکت آرامکوی عربستان سعودی ماه آینده حجم کامل نفت خام را به حداقل چهار پالایشگاه در شمال آسیا عرضه خواهد کرد.

عربستان سعودی قیمت‌های فروش رسمی (OSP) را برای بیشتر گریدهای نفت خام خود که در ماه آوریل به آسیا صادر می شود، افزایش داد که دومین افزایش متوالی قیمت نفت خام به ارزشمندترین بازار صادراتی این کشور به شمار می رود.

افزایش تقاضا در آسیا نشان دهنده ی حجم انتظارات از سوی بزرگترین صادر کننده نفت خام یعنی عربستان سعودی است که موجب عرضه حجم کامل از محصولات  به حداقل چهار پالایشگاه در شمال آسیا شد.

آرامکوی عربستان قیمت رسمی فروش نفت خامی که به آسیا و اروپا صادر می کند را برای یک ماه دیگر افزایش داد و قیمت نفت سبک عربی در آوریل 0.50 دلار در هر بشکه بیشتر از ماه مارس به فروش خواهد رسید.

آرامکو عربستان

آرامکو عربستان

 قیمت ها در این هفته در دومین ماه متوالی برای بارگیری نفت خام عربستان به آسیا با افزایش همراه بود.

 افزایش قیمت نسبت به ماه گذشته غافلگیرکننده بود زیرا این اولین بار در شش ماه گذشته بود که آرامکو قیمت نفت خود را افزایش داد. افزایش قیمت در ماه مارس درست در بحبوحه کاهش قیمت نفت خام در طی یک ماه گذشته بود که این اقدام بازار های بین المللی را غافلگیر کرد.

علیرغم نگرانی های مداوم در مورد وضعیت اقتصاد جهانی، چین در حال بازگشت به فعالیت های عادی است و رشد اقتصادی 5 درصدی را در سال جاری دنبال می کند.

این هدف پایین تر از حد انتظارات تحلیلگران است، اما نشانه هایی مبنی بر اینکه چین می تواند به زودی واردات نفت خام را تا سال 2023 افزایش دهد، ظاهر شده است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *