تامین 94 درصد نفت ژاپن از کشورهای عربی

,
تامین 94 درصد نفت ژاپن از کشورهای عربی

نفت ژاپن;  اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

تازه ترین آمارهای رسمی دولت ژاپن نشان می دهد واردات نفت خام این کشور در ماه ژانویه 2023 با افت محسوسی روبرو شده که بیشترین کاهش مربوط به واردات از امارات متحده عربی است.

کاهش واردات نفت خام ژاپن در حالی است که فعالیت های پالایشگاهی این کشور در ماه ژانویه افزایش یافته است. وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن اعلام کرد: کل واردات نفت خام با 235 هزار بشکه در روز کاهش نسبت به دسامبر به 2.72 میلیون بشکه در روز رسیده است.

ژاپن یکی از بزرگترین واردکنندگان نفت جهان است و حجم عمده ای از نفت مورد نیاز خود را از امارات تامین می کند. واردات از امارات در این مدت با 147 هزار بشکه کاهش به 931 هزار بشکه در روز رسیده است. با این حال، فعالیت پالایشگاه های ژاپن در این مدت نسبت به دسامبر افزایش داشته و از 84.1 درصد تا بیش از 88.4 درصد در ژانویه رسیده است. این رقم در ماه دسامبر از 83.7 درصد تا 85.8 درصد بوده است.

نفت ژاپن

نفت ژاپن

این آمارها نشان می دهد ژاپن 94 درصد نفت مورد نیاز خود را از کشورهای عربی تامین می کند. عربستان سعودی با صادرات 1.197 میلیون بشکه در روز بزرگترین تامین کننده نفت خام ژاپن در ماه ژانویه بوده است. این رقم در ماه دسامبر به 1.212 میلیون بشکه رسیده بود.

امارات، کویت و قطر نیز دیگر تامین کنندگان اصلی نفت ژاپن هستند. آمریکا نیز پنجمین صادرکننده بزرگ نفت به ژاپن در این مدت بوده است.

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *