خودروهای تسلا

خودروهای تسلا

تحقیر برند های آلمانی با حضور برجسته خودروهای تسلا

به گزارش بازار نفت و گاز بررسی داده‌ها نشان می‌دهد تسلا در سال گذشته با عبور از ب‌ام‌و، به‌عنوان پرفروش‌ترین برند لوکس ایالات متحده معرفی شده است.

فروش تسلا، رشد قابل‌ توجهی در بازار آمریکا دارد. بررسی داده‌ها نشان می‌دهد این کمپانی در سال گذشته با عبور از ب‌ام‌و، به‌عنوان پرفروش‌ترین برند لوکس ایالات متحده دست پیدا کرده است. نکته حائز اهمیت این است که تسلا با اختلاف بسیار زیادی در صدر قرار دارد، به همین خاطر شکست آن کار سختی خواهد بود.

براساس داده‌های موجود، میزان فروش ب‌ام‌و در ایالات متحده در سال 2022، افتی 5 درصدی را نسبت به سال 2021 دارد. این درحالیست که فروش تسلا در سال گذشته بیش از 40 درصد رشد کرده؛ به عبارت دقیق‌تر، آمار فروش این شرکت در سال 2022 برابر با 484,351 دستگاه است که معادل 41 درصد رشد می‌شود.

افزایش فاصله با برندهای لوکس آلمانی

رقیب اصلی تسلا، یعنی ب‌ام‌و، آمار فروش 327,929 خودرو را در سال 2022 ثبت کرده که در مقایسه با سال 2021، به‌اندازه 5.3 درصد کمتر است. در همین مدت، مرسدس بنز هم موفق به فروش 269,511 خودرو شده؛ که این رقم در مقایسه با سال قبل تفاوت چندانی نداشته است.

موفقیت تسلا و حضور آن در صدر جدول پرفروش‌ترین برندهای لوکس آمریکا، اهمیت زیادی دارد. این شرکت محصولات خود را با پیشرانه برقی عرضه می‌کند و فقط چهار مدل در کارخانه‌های آن مونتاژ می‌شود.

تسلا

تسلا

رقیب اصلی خودروهای تسلا

ایلان ماسک اعتقاد دارد رقبای تسلا را مدل‌های بنزینی تشکیل می‌دهند. وی دلیل این امر را پیشگامی شرکت خود در عرصه خودروهای برقی می‌داند. آمار هم این بخش از حرف‌های آقای ماسک را تأیید می‌کند؛ چرا که فاصله رقبای برقی با تولیدات تسلا خیلی زیاد است.

در سال 2022 آمار فروش خودروهای لوکس آمریکا با 3.5 درصد افت به اندکی فراتر از 2 میلیون دستگاه کاهش پیدا کرده است. درصورت حذف تسلا و آمار فروش آن از لیست، میزان افت به 11 درصد افزایش می‌یابد. شایان ذکر است آمار فروش خودروهای برقی ب‌ام‌و درمجموع حدود 14 هزار دستگاه بوده؛ این رقم برای مرسدس بنز برابر با حدود 11.5 هزار دستگاه است. آمار فروش تسلا به تقریباً 485 هزار دستگاه می‌رسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *