آتش سوزی کارخانه شیمیایی تگزاس

آتش سوزی کارخانه شیمیایی تگزاس

آتش سوزی برای سومین روز در کارخانه شیمیایی تگزاس

به گفته سخنگوی شرکت شل، آتش سوزی روز یکشنبه برای سومین روز متوالی در کارخانه مواد شیمیایی در حومه هیوستون در “دیر پارک” تگزاس ادامه یافته است. آتش سوزی در ابتدا بعد از ظهر جمعه در پی وقوع انفجار در یک واحد الفین که برای ساخت پلاستیک و لاستیک استفاده می‌شد، آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

کرتیس اسمیت سخنگوی شل گفت: آتش سوزی بامداد شنبه برای چند ساعت خاموش شد و حوالی ساعت 3 بعد از ظهر دوباره شعله ور شد. هیچ آسیبی از این آتش سوزی گزارش نشده است. 9 نفر روز جمعه به علت قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مورد معاینه قرار گرفته و از بیمارستان های محلی مرخص شدند.

اسمیت افزود: آب روی آتش پاشیده می شود تا آن را تحت کنترل نگه دارد و مواد شیمیایی که در زمان انفجار در حال پردازش بودند، به طور کامل سوخته شوند.
وی تاکید کرد: ممکن است تا 36 ساعت پس از خاموش شدن آتش برای خنک نگه داشتن تجهیزات مجاور، آب پاشیده شود. اسمیت گفت: نظارت هوایی در مناطق مجاور “هیچ سطح مضری از مواد شیمیایی” را از این آتش سوزی شناسایی نکرده است.

جنیفر هادایا، مدیر اجرایی Air Alliance Houston، گفت که اظهارات مقام های شرکت شل در مورد عدم وجود خطرات احتمالی ناشی از نشت مواد شیمیایی برای مناطق مجاور، خودخواهانه بوده است.

وی افزود: تاریخ نشان داده است که این اظهارات اولیه به نفع روابط عمومی داخلی در این صنعت است و نه سلامت عمومی. واحدهای الفین واحدهای مرکزی مجتمع های پتروشیمی هستند که اتیلن، بوتادین و پروپیلن را از مواد اولیه هیدروکربنی تولید می کنند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *