رشد دو برابری هزینه واردات نفت خام آلمان

, ,
رشد دو برابری هزینه واردات نفت خام آلمان

رشد دو برابری هزینه واردات نفت خام آلمان; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

آمارهای جدید BAFA نشان می دهد آلمان شاهد افزایش 11.1 درصدی حجم واردات نفت خام در ده ماهه نخست سال گذشته میلادی بوده است. این در حالی است که هزینه واردات آلمان در مقایسه با سال قبل از آن تقریباً دو برابر شده است و به 55.98 میلیارد دلار رسیده است.

در طول سال 2022، آلمان همچنان به نفت خام به روسیه متکی بود به طوری که 27.2 درصد از کل واردات نفت خام خود را از روسیه تامین کرده بود. به طور کلی، آلمان در ده ماهه اول سال گذشته 73.6 میلیون تن نفت خام از همه کشورها وارد کرده است که در مقایسه با 66.2 میلیون تن وارداتی که در ماه های مشابه سال قبل از آن داشته افزایش یافته است. با این وجود، قیمتی که برای نفت خام در سال 2022 پرداخت کرد، 117.7 درصد بیشتر بوده است.

میانگین قیمت پرداختی برای هر تن نسبت به دوره سال قبل از آن 66.4 درصد افزایش یافته است. آلمان همچنین 23.5 درصد نفت مورد نیاز خود را از انگلیس و نروژ و 16.8 درصد را از کشورهای اوپک و مابقی را از قزاقستان و آمریکا تامین کرده است.

از اول ژانویه سال جاری آلمان تعهد خود را که مبنی بر توقف واردات نفت خام از روسیه بود ، عملی کرد، حتی اگر ممنوعیت اتحادیه اروپا برای واردات خط لوله اعمال نشود.

به دنبال این اخبار تات نفت روسیه مدعی شده است که از آلمان سفارش نفت دریافت کرده است.

از دیرباز آلمان برای تامین انرژی خود متکی به روسیه بوده است و در گذشته برنامه هایی برای حذف تدریجی کل صنعت هسته ای خود داشته است. اما پاییز گذشته، قانون‌گذاران آلمانی حداقل، تا پشت سر گذاشتن ماه های زمستان با به کارگیری سه نیروگاه هسته‌ای تا آوریل موافقت کردند.

منبع: oilprice

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *