ادامه روند نزولی متانول در بازارهای آسیا: ایران عرضه خود را افزایش می دهد؟

ادامه روند نزولی متانول در بازارهای آسیا: ایران عرضه خود را افزایش می دهد؟

روند نزولی متانول در بازارهای آسیا

تازه ترین بررسی پلتس نشان می دهد قیمت متانول در بازار آسیا در هفته گذشته با افت 2 تا 7 دلار در هر تن روبرو شده است. تحلیلگران بر این باورند که ضعف نیروهای ساختاری عرضه و تقاضا از یک سو، انتظارات درباره افزایش عرضه ایران و افت تقاضا در جنوب شرق آسیا و پایین بودن حجم معاملات در هند، مهمترین علل افت قیمت متانول به شمار می رود. قرارداد آتی ماه مه در بورس کالای ژنگ ژو با کاهش 67 یوان در هفته در 2542 یوان / تن در 10 مارس بسته شد.

راه اندازی مجدد برخی از کارخانه های متانول ایران به این معنی است که عرضه منظم از ایران به چین از سر گرفته می شود و محموله های تازه در آوریل وارد می‌شوند و سطح موجودی کم سواحل فعلی را که حدود 690000 تن است، افزایش خواهد داد. به طور معمول، سطح پایین موجودی، قیمت های داخلی چین را بالاتر می برد. با این حال، خریداران از قیمت‌های پایین‌تر استفاده کردند و بازار شاهد افزایش فعالیت‌های معاملاتی بود.

قیمت متانول در بازار آسیا

قیمت متانول در بازار آسیا

برخی از محموله ها در این هفته به قیمت 322 دلار در هر تن سی اف آر چین، 320 دلار در هر تن سی اف آر چین و 318 دلار در هر تن سی اف آر چین معامله شد. سی اف آر چین در روز 10 مارس 5 دلار در هر تن کاهش یافت و به 313 دلار در هر تن رسید. منابع گفتند که مصرف کنندگان در منطقه قبلاً برای ماه رمضان ذخیره کرده اند و فعالیت تجاری معمولاً در تعطیلات مدارس مارس کاهش می یابد.

مذاکرات تجاری در بازار متانول هند در 10 مارس بسیار ضعیف بود. نشانه خرید محموله‌ای که در ماه آوریل آمده بود با قیمت 305 دلار در هر تن سی‌اف آر هند در مقابل هیچ پیشنهادی برای خرید ارائه نشده است.

یک معامله گر گفت که علاقه زیادی برای خرید در اعداد شناور وجود نداشت و معاملات در این هفته عمدتاً ضعیف بود. عرضه‌ها از سوی ایران در حال عادی شدن است و برخی از مناقصه‌ها برای تحویل آوریل انجام شده است. چند منبع اعلام کردند که بحث‌هایی برای بارگیری محموله‌های روسیه که در ماه می وارد می‌شوند، شنیده شده است.

  • قیمت سی اف آر متانول هند در روز 10 مارس 310 دلار در هر تن ارزیابی شد که در روز 10 مارس 2 دلار در هر تن کاهش یافت.
  • قیمت سی اف آر آسیای جنوب شرقی در روز 10 مارس 3 دلار در هر تن کاهش یافت و در روز 10 مارس 365 دلار در هر تن کاهش یافت، در حالی که قیمت سی اف آر آسیای جنوب شرقی 370 دلار در هر تن بود.
  • قیمت سی اف آر متانول کره در هفته 4 دلار در هر تن کاهش یافت و به 365 دلار در هر تن رسید، بالاتر از قیمت پیشنهادی 360 دلار در هر تن سی اف آر کره.
  • بازار متانول تایوان 4 دلار در هر تن در مدت مشابه در 10 مارس به 360 دلار در هر تن کاهش یافت.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: پلتس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *