رگولاتور انرژی آلمان: بحران انرژی هنوز به پایان نرسیده است

رگولاتور انرژی آلمان: بحران انرژی هنوز به پایان نرسیده است

کلاوس مولر، رئیس رگولاتور انرژی آلمان در اظهاراتی گفت “بحران انرژی همچنان ادامه دارد”.
مولر، رئیس آژانس شبکه فدرال آلمان، bundesnetzagentur، تاکید کرد: “علیرغم این واقعیت که حجم ذخایر گاز طبیعی بهتر از دو سال گذشته است، اما بحران هنوز به پایان نرسیده است و شرایط آب و هوایی بزرگترین عامل آن خواهد بود”.

براساس داده‌های شرکت “یوروپ اینفراستراکچر گاز (GIE)” (انجمن زیرساخت گاز طبیعی اروپا)، مخازن ذخیره‌سازی گاز آلمان تا 6 ژوئن تا 76 درصد پر شده است، در حالی که این رقم در اتحادیه اروپا اندکی بیشتر از 70 درصد است.

مولر با اشاره به سطح ذخیره سازی گاز در آلمان گفت “اگر همه چیز خوب پیش برود، در اواخر تابستان امکانات ذخیره سازی کاملی خواهیم داشت و برای تأمین گاز زمستان آینده، باید ذخیره‌سازی را تا اول سپتامبر به 75 درصد برسانیم”.

وی همچنین در آخرین گزارش هفتگی افزود “امسال می‌توان از تکرار کمبود گاز همانند زمستان گذشته جلوگیری کرد. در عین حال، آماده شدن برای زمستان 2023/2024 یک چالش بزرگ است که در آن، صرفه جویی در مصرف گاز مهم‌ترین قدم محسوب می شود”. وی افزود که مصرف گاز طبیعی آلمان در 22 می (هفته سوم می) 23.2 درصد کمتر از میانگین مصرف برای دوره 2021-2018 بود که نسبت به هفته قبل (هفته دوم می) 9 درصد کاهش داشته است.

ماه گذشته، یکی از برترین شرکت‌های برق آلمان، (E.ON)، با تاکید بر اینکه بحران انرژی هنوز به پایان نرسیده است، از وخیم شدن وضعیت عرضه انرژی در اروپا ابراز نگرانی کرد. مارک اسپیکر، مدیر ارشد مالی E.ON در گزارش عملکرد سه ماهه اول در اوایل می گفت “بحران انرژی همچنان ادامه دارد. در مقایسه با فضای فعلی بازار، انتظار داریم وضعیت بازار در ایام باقی مانده از سال جاری وخامت بیشتری داشته باشد. ما معتقدیم برای مقابله با نوساناتی که انتظار می رود ادامه یابد، در حال حاضر موقعیت خوبی داریم”.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *