افزایش عرضه، قیمت جهانی ال ان جی را تحت فشار قرار داد

قیمت جهانی ال ان جی

قیمت جهانی ال ان جی

تازه ترین ارزیابی های انرژی اینتلیجنس نشان می دهد قیمت نقدی ال ان جی در شمال شرق آسیا برای تحویل در 4 تا 8 هفته آینده، با 90 سنت کاهش به کمتر از 11.10 دلار در هر میلیون بی تی یو رسیده است.

در اروپای جنوب غربی، قیمت های نقدی ال ان جی با 40 سنت کاهش به 10 دلار در هفته گذشته رسید. تقاضای کم خریداران در شمال شرق آسیا به دلیل موجودی های بالا و تعطیلات رسمی، علیرغم افزایش تقاضا از جنوب و جنوب شرق آسیا، قیمت ها را پایین نگه داشته است. بازار برای کوتاه مدت نزولی باقی می ماند ولی فعالان بازار مراقب شرایط آب و هوایی هستند.

تعطیلات هفته طلایی در ژاپن و تعطیلات روز کارگر در چین، که در 3 می به پایان می رسد، تقاضای پایین در شمال شرق آسیا را بیشتر کاهش می دهد زیرا این منطقه همچنان از ذخایر زیادی برخوردار است.

در هند به دنبال بارش شدید باران در سراسر کشور، هوا سرد شده است. بر اساس اعلام اداره هواشناسی هند، دمای هوا تا پنج روز آینده کمتر از حد نرمال خواهد بود. امواج گرما در تایلند منجر به برداشت سریع‌تر ذخایر ال ان جی شده است. در همین حال، آژانس هواشناسی ژاپن برای هفته 5 می در شمال و مرکز این کشور 70 درصد احتمال دمای بالاتر از حد متوسط را پیش بینی کرده است.

آژانس هواشناسی کره جنوبی نیز احتمال 50 درصد دمای بالاتر از حد متوسط را در دوره 8 تا 14 مه پیش بینی کرده است. اما ذخایر همچنان در حال افزایش است. داده‌های وزارت تجارت، اقتصاد و صنعت ژاپن نشان می‌دهد که شرکت‌های آب و برق در 23 آوریل 2.5 میلیون تن ذخایر داشتند که 5.8 درصد نسبت به هفته قبل و 31 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

فعالیت بازار همچنان محدود به بخش جنوبی قاره آسیا است. در سمت خرید، PTT تایلند به دنبال چهار محموله برای تحویل به ترمینال Map Ta Phut بین ماه می و جولای است. بنگلادش به دنبال چهار محموله برای تحویل در تاریخ 1-2 ژوئن، 14-15 و 23-24 ژوئن از طریق یک مناقصه خرید است که در 30 آوریل بسته شد. هند و ویتنام نیز مناقصه هایی را برای خرید چندین محموله ال ان جی اعلام کرده اند.

در سمت فروش، آنگولا یک مناقصه جدید با بارگیری یک محموله در 17 می تا 6 ژوئن صادر کرد که قرار است به اروپا هند و جنوب شرق آسیا صادر شود.

در جنوب غربی اروپا، به دلیل تقاضای کم و کاهش قیمت‌های آتی گاز به دلیل تعطیلات عمومی اول ماه مه در بیشتر اروپا و عرضه نسبتاً زیاد، قیمت‌های نقدی همچنان به کاهش خود ادامه دادند.

شرکت ادناک گاز این هفته با شرکت توتال انرژی قرارداد سه ساله عرضه ال ان جی امضا تا محموله های مورد نیاز را بین سال‌های 2023 تا 2025 عرضه ‌کند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *