کمبود نیروی کار چالش بزرگ صنعت نفت آمریکا

کمبود نیروی کار چالش بزرگ صنعت نفت آمریکا

چالش بزرگ صنعت نفت آمریکا; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

شرکت خدماتی NOV اعلام کرد، کمبود شدید نیروی کار در میادین نفتی موجب کاهش رشد تولید نفت و گاز ایالات متحده در آینده نزدیک خواهد شد. کلی ویلیامز، مدیر عامل NOV در نشست بررسی درآمد سه ماهه چهارم شرکت گفت، از آنجا که بازار بالادست ایالات متحده پس از همه گیری کووید-19 به بهبود بیشتری نیاز دارد تا سر پا بایستد، کمبود نیروی کار با تجربه مانع اصلی در این بازار است.

وی افزود: شرکت های نفت آمریکای شمالی از عدم خدمات رسانی به عنوان بزرگ ترین خطر برای دستیابی به اهداف تولید خود یاد می کند. اما مشتریان خدمات میدان نفتی ما، عدم دسترسی به نیروی انسانی را چالش و مشکل اصلی می دانند.

وی یادآور شد: دستمزدهای کار در میدان نفتی ایالات متحده واقع در تگزاس غربی و داکوتای شمالی جمعا با افزایش حقوق روزانه و اضافه کاری 20 تا 50 درصد افزایش یافته است اما جذب نیروی جدید دشوار است و نیروهای جدید امنیت کاری و عملکرد پایینی دارند.

ویلیامز گفت: رشد تولید نفت ایالات متحده حتی با وجود “کاهش گسترده” تعداد حلقه چاه های تکمیل نشده، کند بوده است.

داده های اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده نشان می دهد در پی سود جویی تولیدکنندگان از افزایش قیمت نفت و گاز، تعداد چاه های تکمیل نشده از 7700 حلقه در اوایل سال 2020 به حدود 4400 در نوامبر 2022 کاهش یافته است.

کلی ویلیامز همچنین گفت: با توجه به محدودیت های گسترده در سال 2022، کاهش رشد تولید سالانه ایالات متحده در مقایسه با دوره 2016-2018 دور از انتظار نیست. انتظار می رود با عرضه بیش از حد گاز طبیعی فشار بیشتری بر اقتصاد شرکتهای اکتشاف و تولید نفت آمریکای شمالی وارد شود.

 با افزایش هزینه های حفاری بدون شک هزینه های سالانه شرکتهای اکتشاف و تولید نفت آمریکای شمالی نیز افزایش می یابد اما در بررسی چشم انداز بازار آمریکای شمالی در 2023 با احتیاط بیشتری عمل می شود.

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *