بالاترین سطح صادرات نفت روسیه در یک ماه اخیر

,
بالاترین سطح صادرات نفت روسیه در یک ماه اخیر

بالاترین سطح صادرات نفت روسیه; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

آمارهای کشتیرانی جمع آوری شده توسط بلومبرگ نشان می دهد صادرات نفت خام روسیه از طریق دریا در هفته منتهی به 17 فوریه با 26 درصد افزایش به بیش از 3.6 میلیون بشکه در روز رسیده که بالاترین رکورد در بیش از یک ماه گذشته است.

کلیه پایانه های صادراتی روسیه واقع در سواحل بالتیک، دریای سیاه، قطب شمال و اقیانوس آرام شاهد افزایش محموله های نفت خام طی هفته گذشته بودند.

بر اساس داده های بررسی شده توسط بلومبرگ، متوسط صادرات نفت خام روسیه در 4 هفته گذشته نیز بالاتر بوده و به 3.34 میلیون بشکه در روز رسیده است. از این میزان صادرات، 3.19 میلیون بشکه در روز به چین و هند ارسال شده، در حالی که داده های مشاهده شده توسط بلومبرگ نشان می دهد که محموله هایی با برچسب مقصد “ناشناخته” معمولاً به هند صادر می شود.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد: کل صادرات روسیه شامل نفت خام و فرآورده‌های نفتی در ژانویه به 8.2 میلیون بشکه در روز رسید، دقیقا پیش از اعمال تحریم های اتحادیه اروپا و سقف قیمتی بر محصولات پالایشی که در 5 فوریه اجرایی شد.

به گفته آژانس، علی رغم کاهش 450000 بشکه در روز صادرات نفت به اتحادیه اروپا، صادرات در ژانویه نسبت به دسامبر تقریباً 300 هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرده است که کاهش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید اعلام‌شده از سوی روسیه در ماه مارس می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که مسکو احتمالا برای فروش همه بشکه های نفتی خود با مشکل روبرو شده یا قصد دارد قیمت نفت را تقویت کند.

چین و هند بزرگترین مشتریان نفت خام روسیه در حال حاضر هستند. این دو واردکننده بزرگ آسیایی بزرگترین و سومین واردکننده بزرگ نفت خام در جهان به ائتلاف سقف قیمت نپیوسته‌اند و گمان می‌رود که نفت خام روسیه را با تخفیف‌های عمیق نسبت به معیارهای بین‌المللی خریداری می‌کنند.

منبع: بلومبرگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *