هشدار بریتیش پترولیوم درباره رشد فزاینده قیمت نفت و گاز

,
هشدار بریتیش پترولیوم درباره رشد فزاینده قیمت نفت و گاز

رشد فزاینده قیمت نفت و گاز; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

برنارد لونی، مدیر اجرایی بریتیش پترولیوم با اشاره به اینکه انتقال انرژی باید به شکل منظمی انجام شود، هشدار داد، در صورتی که عرضه ، خیلی سریع و بدون کاهش تقاضا کاهش یابد، باید آن را تهدیدی برای افزایش مجدد قیمت نفت و گاز دانست.

وی کاهش عرضه بدون کاهش تقاضا را عامل اجتناب ناپذیری در افزایش قیمت‌ ها دانست که این افزایش قیمت‌ ها نیز نوسانات اقتصادی در طولانی مدت را به دنبال خواهد داشت.

در اوایل فوریه که بریتیش پترولیوم حجم تولید خود را افزایش داده بود، لونی بر “انتقال منظم” انرژی تاکید کرد اما اکنون این شرکت کاهش 20 تا 30 درصدی انتشار کربن در تولید نفت و گاز خود را هدف قرار داده است که در سال 2030 در مقایسه با مبنای 2019، کمتر از هدف قبلی 40-35 درصدی است.

این بار در هفته بین ‌المللی انرژی مؤسسه انرژی، لونی بار دیگر بر نیاز به یک “انتقال منظم” تأکید کرد و اینکه با اطمینان خاطر بتوانیم در امنیت و انتقال انرژی سرمایه گذاری کنیم. وی افزود: مردم امروزه از سیستم انرژی توقع عملکرد خوب دارند و این سیستم انرژی ایمن، مقرون‌ به ‌صرفه و با کربن پایین را فراهم می ‌کند.

مدیر ارشد بریتیش پترولیوم با بیان اینکه صفر خالص (Net Zero: کربن خنثی گفته می شود که به انتشار صفر خالص دی اکسید کربن اشاره دارد) یک فرصت بزرگ برای شرکت ‌هایی مانند ما است، خواستار یک “انتقال منظم همراه با سرمایه ‌گذاری در انواع انرژی شد تا در صورت لزوم، از جهش‌ های بعدی قیمت‌ ها جلوگیری شود.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *