نردبان چینی قیمت نفت را افزایش داد + جدول و نمودار

,
نردبان چینی قیمت نفت را افزایش داد

جهش قیمت نفت با رشد تقاضای چین + جدول و نمودار

قیمت نفت خام و فرآورده های نفتی روز سه شنبه در حالی با افزایش چشمگیری روبرو شد که سیگنال های مثبت درباره تقاضای چین موتور محرک اصلی این رشد قیمتی بوده است.

قیمت نفت افزایش یافت | رشد تقاضای چین + جدول و نمودار

قیمت نفت افزایش یافت | رشد تقاضای چین + جدول و نمودار

به گزارش تیم تحلیلی بازار نفت و گاز شرکت آرامکوی سعودی قیمت 3 گرید نفت خود برای بارگیری در ماه مارس برای چین را افزایش داده است. این نخستین افزایش قیمت نفت آرامکو برای چین در شش ماه اخیر به شمار می رود. این اقدام عربستان موجب شگفتی فعالان بازار انرژی شده است.

این در شرایطی است که پایانه مهم صادراتی بندر جیهان ترکیه پس از زلزله سهمگین روز دوشنبه همچنان تعطیل است تا گمانه زنی های جدیدی درباره تاخیر در ترانزیت نفت آذربایجان و عراق از طریق این بندر مطرح شود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در لندن با 2.70 دلار افزایش به 83.69 دلار رسید و در نیویورک قیمت نفت وست تگزاس با 3.03 دلار افزایش 77.14 دلار داد و ستد شده است. از سوی دیگر کاهش غیرمنتظره ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته نیز تاثیر زیادی بر رشد قیمت انرژی داشته است.

آمارهای موسسه آمریکن پترولیوم نشان می دهد ذخایر نفت خام ایالات متحده طی هفته منتهی به سوم فوریه با کاهش ۲.۲ میلیون بشکه ای روبرو شده است. این در حالی است که نظرسنجی رویترز از تحلیلگران بازار پیش بینی کرده بود ذخایر نفت آمریکا در این مدت با رشد ۲.۵ میلیون بشکه ای همراه شود.

نردبان چینی قیمت نفت را افزایش داد

نردبان چینی قیمت نفت را افزایش داد

ضعف خفیف دلار آمریکا به نفع قیمت‌های نفت خام در این هفته بود، زیرا دلار آمریکا به دلیل سیگنال‌های متفاوت درباره سیاست‌های پولی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در روز سه‌شنبه، از اوج‌های اخیر فاصله گرفت. در حالی که پاول هشدار داد که نرخ بهره ممکن است به دلیل قدرت در بازار کار افزایش یابد، او اذعان کرد که این کشور پس از یک سری افزایش شدید نرخ تا سال 2022 شاهد کاهش تورم است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *