بزرگترین خریدار ال ان جی جهان نگران افزایش مجدد قیمت ها است

,
بزرگترین خریدار ال ان جی جهان

بزرگترین خریدار ال ان جی جهان

نیمکره شمالی طی زمستان گذشته دمایی بالاتر از حد متوسط را تجربه کرد که به کاهش بحران انرژی کمک کرد و باعث شد قیمت گاز طبیعی مایع از سطوح بی سابقه کاهش پیدا کند. اکنون بزرگترین خریدار ال ان جی جهان انتظار افزایش قیمت دیگری در سال جاری را دارد.

یوکیو کانی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت “جرا” بزرگترین خریدار ال ان جی جهان، در مصاحبه ای با بلومبرگ، نگرانی های خود را در مورد افزایش احتمالی دیگر قیمت ها ابراز کرد و دلیل آن را افزایش ظرفیت واردات در اروپا و چین، همراه با خطرات احتمالی جوی شدید دانست.

وی در بخشی از این مصاحبه تاکید کرد: زمستان امسال، با افزایش ظرفیت واردات اروپا و رشد تقاضای بالقوه چین پس از پایان دادن به محدودیت های کرونایی، قیمت ها ممکن است مجدداً افزایش یابند.

جرا، که یک سرمایه‌گذاری مشترک بین شرکت هلدینگ توکیو الکتریک و شرکت چوبو الکتریک است، روز جمعه اعلام کرد که با یک قرارداد 20 ساله برای خرید از ترمینال پیشنهادی Venture Global Inc در لوئیزیانا موافقت کرده است.

“جرا” همچنین در حال کار برای حمایت از برنامه های ژاپن برای استفاده از آمونیاک و هیدروژن برای کربن زدایی نیروگاه های حرارتی موجود است. این استراتژی از سوی دیگر کشورها، اخیراً در نشست وزرای انرژی و محیط زیست گروه هفت، با مخالفت روبرو شده است.

اظهارات کانی در حالی بیان می‌شود که معاملات آتی ال ان جی در بازارهای آسیایی 83.5 درصد نسبت به بالاترین رقم سپتامبر گذشته کاهش یافته است، که در تابستان 2021 به پایین‌ترین حد خود رسیده بود.

پیش‌بینی کانی از بدتر شدن شرایط آب‌ و هوایی می‌تواند با بازگشت احتمالی پدیده آب و هوایی ال نینو در سال جاری مرتبط باشد، که ممکن است به افزایش دمای جهانی و افزایش متعاقب آن رشد تقاضای خنک‌کننده و در نتیجه افزایش نیاز به گاز کمک کند.

علاوه بر این، از آنجایی که اروپا زنجیره تامین انرژی خود را از روسیه دور می کند و بیشتر به محموله های ایالات متحده متکی است، ممکن است عرضه ها با محدودیت بیشتری روبرو شود. علاوه بر این، بهبود اقتصادی چین نیز می تواند تقاضا را افزایش دهد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: بلومبرگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *