تعداد دکل های نفتی آمریکا با بیشترین کاهش از سپتامبر 2021 روبرو شد

,
تعداد دکل های نفتی آمریکا با بیشترین کاهش از سپتامبر 2021 روبرو شد

شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز در گزارش روز جمعه خود اعلام کرد شرکت‌های انرژی ایالات متحده در این هفته تعداد دکل‌های نفتی فعال خود را به بیشترین میزان از سپتامبر 2021 کاهش دادند تا تعداد دکل های نفتی در این کشور برای پنجمین هفته متوالی با کاهش روبرو شود.

بر اساس این گزارش تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز، که نشان‌دهنده اولیه تولید آتی است، در هفته منتهی به دوم ژوئن با 15 کاهش به 696 واحد رسید که پایین‌ترین رقم از آوریل 2022 است.

بیکر هیوز گفته است که تعداد کل دکل ها 31 یا 4 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است. تعداد سکوهای نفتی ایالات متحده در این هفته با 15 کاهش به 555 رسید که کمترین میزان از آوریل 2022 است، در حالی که سکوهای گازی بدون تغییر در 137 سکوی خود باقی ماندند.

در تگزاس، که محل چند میدان نفت و گاز از جمله پرمین، بزرگترین حوضه نفت شیل کشور است، شرکت های حفاری شش دکل را در این هفته کاهش دادند و تعداد دکل‌های این ایالت را به 351 کاهش دادند که کمترین میزان از می 2022 است. فعالیت های حفاری از دسامبر به دلیل کاهش قیمت‌ها، هزینه‌های بالاتر ، کاهش یافته است.

بر اساس داده‌های هفته گذشته بیکر هیوز، در ماه می، تعداد دکل‌های نفتی برای ششمین ماه متوالی کاهش یافت و بیشترین افت ماهانه در تقریباً سه سال گذشته را به ثبت رساند، در حالی که سکوهای گازی بیشترین کاهش را در یک ماه گذشته از سال 2016 به ثبت رساندند.

قیمت نفت آمریکا پس از افزایش 7 درصدی در سال 2022 از ابتدای امسال تاکنون بیش از 11 درصد کاهش داشته است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *