قیمت گاز طبیعی به قیمت ماه گذشته بازگشت

, ,
قیمت گاز طبیعی

قیمت گاز طبیعی پس از ایجاد رکورد بالاتر نسبت به چهارده سال گذشته ، نتوانست از محدوده 9.60 دلار فراتر رود. با افزایش متوسط هوا در نیم کره شمالی همچنان از حجم تقاضای خانوار به جهت گرمایش کاسته می شود.

تغییرات قیمت گاز طبیعی

افزایش قیمت گاز پس از آغاز حمله روسیه به اوکراین در زمستان و احتمال تحریم های بخش انرژی روسیه به نگرانی ها افزود و رشد قیمت را مضاعف کرد.
با افزایش قیمتی که فعلا اتمام روند صعودی آن برای کشور های صادر کننده آن دور از دسترس است باعث ایجاد سرمایه گذاری های جدیدی در این حوزه و بهره برداری برای دوره های میان مدت است.
در همین راستا به نقل از خبرگزاری های حوزه نفت و انرژی به گوش می رسد که ؛ قطر اکسون موبیل، توتال انرژی، شل و کونوکو فیلیپس را به عنوان شرکای توسعه بزرگترین پروژه گاز طبیعی مایع (LNG) جهان انتخاب کرده است.

توسعه میدان شمالی تولید گاز طبیعی قطر را تا سال 2027 تا 64 درصد افزایش می دهد و موقعیت این کشور را به عنوان بزرگترین صادرکننده LNG جهان تقویت می کند و به تضمین عرضه طولانی مدت گاز به اروپا کمک می کند.

شرکت دولتی قطر انرژی (QE) تصمیم گرفته بود برای توسعه ، 30 میلیارد دلار پروژه توسعه میدان شمالی را به تنهایی برای سرمایه‌گذاری نهایی را اتخاذ کند، اما تلاشی را برای جستجوی شرکا برای به اشتراک گذاشتن ریسک مالی توسعه آغاز کرده است.

این چهار شرکت که در حال حاضر بخشی از تولید LNG فعلی قطر هستند، در ماه می 2021 به همراه شرکت‌های جدید شورون و شرکت انی ایتالیا پیشنهاداتی را ارائه کردند.

تحلیل تکنیکال:
برای داشتن دیدی گسترده تر از موقعیت روند ابتدا نگاهی به وضعیت روند در تایم فریم ماهانه خواهیم داشت. در این جا ، ایجاد سقف جدید بالاتر نسبت به آخرین سقف قبلی ، در حالی به نسبت 224 درصد فیبوناچی اکستنشن رسیده است که یک رالی پنج موجی را ایجاد کرده است. این الگو در یک تراز قوی فیبوناچی در صورتی که نشانه های بیشتر کاهشی را صادر کند می تواند نشان دهنده ثبیت و اصلاح کل حرکت صعودی باشد.

مقایسه مصرف مازوت در ایران و 5 کشور اروپایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *