ادامه مسیر صعودی قیمت نفت: سرمایه گذاران منتظر آمارهای اقتصادی چین

,
ادامه مسیر صعودی قیمت نفت، سرمایه گذاران منتظر آمارهای اقتصادی چین

مسیر صعودی قیمت نفت

قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر تصمیم اوپک پلاس برای کاهش بیشتر تولید افزایش یافت در حالی که سرمایه گذاران منتظر انتشار آمارهای اقتصادی چین هستند تا نشانه های رونق تقاضای انرژی دومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان نمایان شود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱۷ سنت افزایش به ۸۶.۴۸ دلار رسید و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با ۱۴ سنت افزایش ۸۲.۶۶ دلار معامله شده است.

قیمت هر دو نفت هفته گذشته برای چهارمین هفته متوالی افزایش یافت آن هم پس از اینکه آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد تقاضای جهانی نفت امسال با ۲ میلیون بشکه افزایش نسبت به سال قبل به ۱۰۱.۹ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

این آژانس همچنین هشدار داده است که تصمیم اوپک پلاس می تواند موجب کمبود شدید عرضه در شش ماه دوم امسال شده و به ضرر کشورهای بزرگ واردکننده نفت و رشد اقتصادی جهان تمام شود.

پالایشگاه های سراسر جهان نیز در آستانه فصل تابستان و سفرهای گسترده، تولید بنزین را به طور فزاینده ای افزایش داده اند و تولید دیزل را به دلیل پایین آمدن حاشیه سود، کاهش داده اند. این در حالی است که صادرات نفت کردستان عراق از طریق خط لوله جیهان ترکیه همچنان متوقف است.

سرمایه گذاران منتظر انتشار داده های مربوط به رشد تولید ناخالص داخلی چین در سه ماه نخست امسال هستند که به نظر می رسد برای بازار کامودیتی مثبت باشد‌. انتشار آمارهای مربوط به فروش شرکت های بزرگ آمریکایی نیز می تواند تا حد زیادی چشم انداز سیاست های پولی و بهره فدرال رزرو و ارزش دلار را مشخص کند.

سرمایه گذاران اکنون پیش بینی می کنند که فدرال رزرو در نشست ماه مه خود نرخ بهره را ۲۵ واحد دیگر افزایش خواهد داد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *