رشد 60 درصدی ارزش قراردادهای نفت و گاز جهان

,
ارزش قراردادهای نفت و گاز جهان

ارزش قراردادهای نفت و گاز جهان

آمارهای جدید گلوبال دیتا نشان می دهد ارزش کل قراردادهای صنعت نفت و گاز در سه ماهه دوم 2023 نسبت به سه ماه قبل از آن بیش از 60 درصد افزایش داشته است. این آمارها حاکی است بیشترین سهم رشد 60 درصدی ارزش قراردادهای نفت و گاز جهان در این مدت مربوط به قرارداد بزرگ برای پروژه ال ان جی قطر موسوم به “ان اف اس” است.

آخرین گزارش گلوبال دیتا تحت عنوان “تجزیه و تحلیل قراردادهای صنعت نفت و گاز بر اساس بخش (بالا دستی، میان دستی و پایین دستی)، منطقه، قراردادهای برنامه ریزی شده و واگذار شده و پیمانکاران برتر در سه ماهه اول 2023، نشان می دهد که ارزش کلی قراردادهای نفت و گاز جهان از 35.4 میلیارد دلار در سه ماهه اول 2023 به 56.7 میلیارد دلار افزایش یافته است.

با این حال، حجم قراردادها نتوانسته سرعت خود را حفظ کند و از 1625 قرارداد در سه ماهه اول 2023 به 1256 در سه ماهه دوم 2023 کاهش یافته است.

قراردادهای صنعت نفت و گاز

قراردادهای صنعت نفت و گاز

یک تحلیلگر ارشد گلوبال دیتا در این باره گفت: بیشترین سهم در رشد ارزش قراردادهای صنعت نفت و گاز جهان مربوط به قرارداد 10 میلیارد دلاری مهندسی، تدارکات ساخت و راه اندازی پروژه ال ان جی “ان اف اس” قطر با ظرفیت 16 میلیون تن در سال است.

بهره برداری و نگهداری 54 درصد از کل قراردادها را در سه ماهه دوم 2023 تشکیل می دهد و پس از آن تدارکات با 18 درصد و قراردادهایی با حوزه های مختلف مانند ساخت و ساز، طراحی و مهندسی، نصب و راه اندازی و تدارکات 11 درصد را تشکیل می دهند.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: hellenicshippingnews

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *