برداشت از ذخایر انرژی آمریکا قیمت نفت را کاهش داد

, ,
برداشت از ذخایر انرژی آمریکا قیمت نفت را کاهش داد

برداشت از ذخایر انرژی آمریکا

به گزارش بازار نفت و گاز، قیمت نفت اوایل روز سه‌شنبه کاهش یافت زیرا بازارها تأثیر بالقوه فروش اضافی نفت خام از ذخایر استراتژیک نفت ایالات متحده را ارزیابی کردند، در حالی که احتیاط پیش از ارائه کلیدی تورم ایالات متحده در اواخر روز ادامه دارد.

دولت بایدن روز دوشنبه علام نمود که 26 میلیون بشکه نفت خام از SPR را به عنوان بخشی از انتشار دستوری کنگره خواهد فروخت. این فروش پس از آن صورت گرفت که وزارت انرژی در سال 2022 رکورد 180 میلیون بشکه نفت از ذخایر را برای ممانعت از افزایش قیمت سوخت آزاد کرد.

ذخایر استراتژیک در حال حاضر 372 میلیون بشکه است که پایین ترین سطح آن از سال 1983 است. آخرین عرضه برای مناقصه در 28 فوریه و برای تحویل بین آوریل و ژوئن تعیین شده است. اما فروش اضافی همچنین در زمانی اتفاق می‌افتد که بازارهای نفت خام ایالات متحده با عرضه همراه است، در حالی که تقاضا در بحبوحه فشار بر فعالیت اقتصادی ناشی از نرخ‌های بهره بالا و تورم ، ضعیف شده است.

معاملات آتی نفت برنت بدون تغییر در 85.78 دلار در هر بشکه معامله شد، در حالی که قیمت آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با کاهش اندکی 79.10 دلار معامله می شود. هر دو قرارداد از روز دوشنبه افت اندکی را به همراه داشتند.

اکنون تمرکز مستقیماً بر روی داده های تورم شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده است که در اواخر روز منتشر می شود. در حالی که انتظار می‌رود این قرائت نشان دهد که تورم در ژانویه نسبت به ماه قبل کاهش بیشتری داشته است، انتظار می‌رود فشار قیمت‌ها همچنان نسبتاً بالا باقی بماند. معامله گران همچنین نسبت به هر گونه غافلگیری در جهت صعودی محتاط بودند که می تواند به لفاظی های جنگ طلبانه فدرال رزرو کمک کند و نرخ بهره را برای مدت طولانی تری بالا نگه دارد.

انتظار می‌رود که رشد اقتصادی ایالات متحده در ماه‌های آینده کند شود زیرا اثرات افزایش شدید نرخ بهره در سال 2022 احساس می‌شود، که به نوبه خود انتظار می‌رود بر تقاضای نفت خام تأثیر بگذارد. همچنین انتظار می‌رود که افزایش نرخ‌ها باعث تقویت دلار شود، که باعث گران‌تر شدن قیمت نفت برای خریداران بین‌المللی می‌شود.

از سوی دیگر، خریداران نفتی امیدوار به بهبود تقاضا در چین، بزرگترین واردکننده نفت خام جهان، هستند. انتظار می‌رود این کشور تقاضای جهانی نفت خام را در سال جاری پس از کاهش بیشتر محدودیت‌های ضد کووید، به بالاترین حد خود برساند و راه را برای بهبود اقتصادی هموار کند. اما خوانش‌های اخیر اقتصادی از چین نشان داد که فعالیت‌های اقتصادی بهبود یافته است، که می‌تواند نشان‌دهنده مسیری طولانی‌تر از حد انتظار برای بازگشت کامل اقتصادی باشد.

منبع: پارسیس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *