ظهور یک پدیده نو در دنیای مشاغل

ظهور یک پدیده نو در دنیای مشاغل

به گزارش بازار نفت و گاز به نقل از فردای اقتصاد تا کنون شاهد پدیده‌های نوظهوری در دنیای مشاغل بودیم که «استعفای بزرگ» و «ترک کار خاموش» چند مورد اخیر آن‌ها بود. حالا اما روند جدیدی شناسایی شده که نشریه نیویورک پست آن را «استخدام خاموش» نام نهاده است.

استخدام خاموش چیست و چه اثراتی دارد؟

در روند جدید، به جای آنکه کارفرمایان، نیروهای جدید استخدام کنند، در حال تخصیص مجدد کارکنان فعلی هستند تا پروژه‌ها یا مشاغل جدید را در شرکت به صورت موقت یا دائمی به آن‌ها بسپارند.

الکس سالاس، عضو هیات مدیره انجمن مدیریت منابع انسانی شهر نیویورک، که یک انجمن حرفه‌ای در حوزه منابع انسانی است، گفت: “من فکر می‌کنم [استخدام خاموش] ایده فوق‌العاده‌ای است.” یکی از چیزهایی که شنیده‌ام این است که حوصله افراد از کارشان سر می‌رود. اما این یک توسعه شغلی است – آنها مهارت‌های جدیدی را برای انجام کار بر خود می‌افزایند و یک بار دیگر به چالش کشیده می‌شوند.

مکث و بررسی کنید

اما اگر استخدام خاموش برای شما اتفاق بیفتد و تغییر نقش در برنامه‌های شما نبوده نباشد، چه؟ ملیسا سویفت، رهبر خدمات تحول ایالات متحده و کانادا در شرکت مشاوره جهانی مرسر و نویسنده کتاب “اکنون اینجا کار کنید: مثل یک انسان فکر کنید و محل کاری مانند یک نیروگاه بسازید”، توصیه می‌کند که برای هضم این پدیده یک لحظه وقت بگذارید.

او می‌گوید: «ابتدا مکث کنید، نفس بکشید و حساب کنید. «شغل‌ها، به خصوص این روزها، مانند حیوانات پیچیده‌ای هستند. در هر تغییری احتمالاً ترکیبی از نکات مثبت و منفی وجود دارد.»

سوئیفت توصیه می‌کند که با رئیس خود صحبت کنید تا پرسش‌های لجستیک در مورد حقوق‌ و مزایا، مدت زمانی که انتظار می‌رود در این نقش باشید، مدیر شما که خواهد بود و چه کسی در تیم‌تان به شما کمک خواهد کرد، بپرسید.

سوئیفت گفت: “یک پرسش عالی برای شروع می‌تواند این باشد که “چرا من را برای این نقش انتخاب کردی؟” “این به آنها کمک می‌کند تا بفهمند انتظارات مهارتی برای این شغل چیست. پرسش دیگری که می‌تواند به درک بیشتر شما از یک نقش جدید کمک کند این است: «تفاوت‌های کلیدی بین این نقش و نقش اخیر من چیست؟» باز هم، این نشان می‌دهد که چه انتظاراتی در حال تغییر هستند. در نهایت، می‌توانید بپرسید، “موفقیت در این نقش چگونه خواهد بود؟”

غرق در درخشش

اگر این تغییر شغل غیرمنتظره است، به تصویر بزرگ آن نگاه کنید و از این فرصت برای ایجاد مهارت‌های جدید استفاده کنید. مت مایبری، کارشناس رهبری و عملکرد، بازیکن سابق لیگ ملی فوتبال آمریکایی و نویسنده کتاب «فرهنگ راه حل است: چگونه رهبران در هر سطح، سازمانی برای سرعت، تأثیر و تعالی می‌سازند»، معتقد به نگاه کردن به جنبه‌های مثبت است.

او می گوید: «موثرترین راهبرد مقابله، نگاه مثبت به وضعیت است. “شما بهترین نامزد برای پر کردن این موقعیت و کمک به شرکت شناخته شدید. برای داشتن یک شغل پررونق و موفق امروز، باید متعهد شوید که دائماً در حال تکامل و افزایش مهارت‌های خود باشید.

علاوه بر این، در مورد احتمالات پیشرفت شغلی با رئیس خود صحبت کنید. اشلی گاریتون، استخدام‌کننده در  InnovateMR، یک شرکت فناوری نمونه‌برداری و تحقیقاتی در نیوجرسی، می‌گوید: «این یک فرصت عالی برای گپ زدن با مدیرتان در مورد ارتقاء است. آنها به وضوح ارزشی که شما برای تیم به ارمغان می‌آورید و توانایی شما در مقابله با چالش‌های جدید و چرخش در صورت نیاز را می‌بینند.»

شاخصه های مهم تیم های موفق

سوئیفت بر این باور است که کاملاً ارزشش را دارد که در مورد پرداخت خود نیز مذاکره کنید. او می‌گوید: “ممکن است بحث افزایش حقوق کامل نباشد، اما برای مثال اگر نقش جدید کوتاه مدت باشد، می‌توانید یک پاداش کوتاه مدت مبتنی بر عملکرد خود درخواست کنید.”

حفظ و نگهداری پرسنل برای کارفرمایان کلیدی است، بنابراین اگر آنها حقوق شما را افزایش دهند یا پاداش نقدی بپردازند، همچنان به احتمال زیاد از نظر زمان و پول ارزان‌تر از ایفای نقش یک نیروی خارج از سازمان خواهد بود. سالاس می‌گوید: «امروزه بازار کار، تحت فشار است. اگر بتوانید – به جای جستجوی افراد جدید – آن‌ها را حفظ کنید و افراد را دوباره آموزش دهید، [استخدام خاموش] یک مزیت بزرگ برای هر کارفرمایی خواهد بود.

با توجه به اینکه کارفرمایان نمی‌خواهند شما را از دست بدهند، می‌توانید با شناسایی علایق جدیدتان در نقش جدید، نهایت استفاده را ببرید تا راه را برای شغل بعدی خود هموار کنید.

از تخلیه انرژی خودداری کنید

ابی دیویسون، رهبر نوآوری اجتماعی، کارشناس توسعه شغلی و یکی از نویسندگان کتاب “پول و عشق: نقشه راه هوشمند برای بزرگترین تصمیمات زندگی” ، معتقد به “ممیزی انرژی” است.

او می‌گوید: «اگر مطمئن نیستید از چه نوع وظایفی لذت می‌برید، پیگیری کنید که کدام وظایف به شما انرژی می‌دهند و کدام وظایف انرژی شما را در طول یک هفته یا چند روز تخلیه می‌کنند. “اگر از نوع خاصی از انتساب وحشت دارید، آیا راهی وجود دارد که بتوانید در نقش جدید خود از آن تکلیف خارج شوید؟”

دیویسون همچنین توصیه می‌کند که با سرپرست خود در مورد ترجیحات خود ارتباط برقرار کنید و هر ماه 30 دقیقه را برای صحبت در مورد پیشرفت حرفه‌ای خود اختصاص دهید. او می‌گوید: «از آن زمان برای گفت‌وگوهای مستقیم در مورد مهارت‌ها و تجربیات جدیدی که می‌خواهید به دست آورید استفاده کنید و از مدیر خود برای تعیین موقعیت مناسب خود کمک بخواهید.»

مهمتر از همه، استفاده حداکثری از این نقش جدید فرصت‌هایی را برای به دست آوردن دیدگاه‌های جدید در اختیار شما قرار می‌دهد.

سوئیفت می‌گوید: «انتقال به یک نقش جدید در همان شرکت قبلی شما می‌تواند مانند پر کردن قطعات جدید پازلی باشد که قبلاً روی آن کار کرده‌اید – تصویر کامل واقعاً ظاهر می‌شود.» در واقع با بر عهده گرفتن نقش جدید، شما فرصتی برای ایجاد روابط عمیق‌تر و کامل‌تر دارید، که هم برای یادگیری و هم برای شادی کلی محیط کار گامی است مثبت.

مشاغل نفت و گاز: آنچه برای ساخت آن در صنعت نفت لازم است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *