بررسی بازار نفت خام و بنزین آمریکا | هفته اول سپتامبر 

بررسی بازار نفت خام و بنزین آمریکا | هفته اول سپتامبر 

افزایش قیمت نفت‌خام برای تحویل در ماه اکتبر

در قراردادهای منعقد شده در روز ۹ سپتامبر برای فروش در ماه‌های اکتبر و نوامبر قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت و برنت افزیش یافت. عربستان سعودی و روسیه نیز کاهش تولید و صادرات خود را تمدید نمودند. قیمت گازطبیعی در روز ۹ سپتامبر برای تحویل در ماه اکتبر افزایش یافت. قیمت‌های انواع نفت خام در قراردادها از پایان ماه جولای تا هفته اول سپتامبر سال جاری از کانال ۷۶ تا ۷۷ دلار به کانال ۸۳ تا ۸۵ دلار رسیده است. سال گذشته در چنین ایامی قیمت نفت بین ۸۵ تا ۸۶ دلار در هر بشکه بوده است.

بررسی بازار نفت خام و بنزین آمریکا

بررسی بازار نفت خام و بنزین آمریکا

کاهش مستمر ذخایر نفتی آمریکا

در روز اول سپتامبر میزان ذخایر نفت خام آمریکا ۴۱۶ میلیون بشکه بوده است که نسبت به سال گذشته در چنین روزی کاهش نشان می‌دهد. از پایان ماه جولای تاکنون ذخایر نفت خام آمریکا مرتباً کاهش یافته است.

کاهش مستمر ذخایر نفتی آمریکا

کاهش مستمر ذخایر نفتی آمریکا

افزایش بهره برداری پالایشگاهی

با توجه به کاهش مستمر ذخایر نفت خام آمریکا میزان بهره‌برداری از پالایشگاه‌های آمریکا از پایان ماه جولای تاکنون مرتباً در حال افزایش بوده است تا برداشت‌های مستمر از ذخایر جبران گردد. در شروع ماه سپتامبر سال جاری پالایشگاه‌های آمریکا در مجموع ۱۶.۶۸ میلیون بشکه نفت خام را تبدیل به فرآورده‌های نفتی نمودند. میزان پالایش نفت خام پالایشگاه‌های آمریکا در شروع ماه سپتامبر سال گذشته اندکی کمتر از میزان پالایش در سال جاری بوده است. بیشترین میزان پالایش در مناطق خلیج آمریکا و غرب میانی صورت گرفته است.

نفت خام و بنزین آمریکا در شروع سپتامبر

نفت خام و بنزین آمریکا در شروع سپتامبر

بیشترین میزان واردات نفت خام آمریکا در سال جاری مربوط به یازدهم ماه آگوست با ۷.۱۵ میلیون بشکه در روز بوده است. میزان واردات آمریکا در اول ماه سپتامبر سال جاری با مقایسه با سال گذشته تغییر چندانی نداشته است.

کاهش ذخایر بنزین آمریکا

در شروع ماه سپتامبر ذخایر بنزین آمریکا نسبت به هفته پایانی ماه آگوست کاهش نسبتاً زیاد داشته است و از ۲۱۷ میلیون بشکه به ۲۱۴ میلیون بشکه رسیده است . در دو ماه گذشته موجودی ذخایر بنزین آمریکا در حدود ۲۱۶تا ۲۱۷ میلیون بشکه بوده است. سطح ذخایر بنزین آمریکا در روزهای سپتامبر سال گذشته نیز در همین حدود بوده است.

کاهش ذخایر بنزین آمریکا

کاهش ذخایر بنزین آمریکا

وضعیت ذخایر بنزین آمریکا همانند وضعیت ذخایر نفت خام این کشور از ماه مارس تاکنون مرتباً کاهش یافته و به پایین‌ترین حد متوسط ۵ سال اخیر رسیده است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *