پیش بینی افزایش تولید نفت خام آمریکا در سال 2023

پیش بینی افزایش تولید نفت خام آمریکا در سال 2023

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرد تولید نفت ایالات متحده در سال جاری میلادی احتمالا 720 هزار بشکه در روز افزایش خواهد یافت که از نرخ رشد 640 هزار بشکه ای پیش بینی شده قبلی بیشتر است.

با این حال، انتظار می‌رود تقاضا برای نفت خام در ایالات متحده، به دلیل مصرف کمتر سوخت‌، کاهش یابد. این پیش بینی در حالی مطرح می شود که تحلیلگران معتقدند رشد اقتصادی آمریکا امسال کاهش خواهد یافت.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرده است که اقتصاد این کشور امسال تنها 1.3 درصد رشد خواهد داشت و در سال 2024 میلادی نیز این رقم به یک درصد خواهد رسید.
در گزارش قبلی اداره اطلاعات انرژی آمریکا این ارقام به ترتیب 1.6 و 1.8 درصد اعلام شده بود.

مصرف سوخت در ایالات متحده در حال حاضر به دلیل کندی طولانی مدت فعالیت های تولیدی کاهش یافته است.
اوایل ماه جاری، موسسه مدیریت عرضه گزارش داد که فعالیت های تولیدی و حمل و نقل ایالات متحده برای هفتمین ماه متوالی در ماه مه کاهش یافته است، که به این معنی است که این کشور رسما در رکود اقتصادی به سر می برد.

رویترز نیز در گزارشی اعلام کرد که مصرف سوخت در ایالات متحده بیش از 3 درصد در سه ماهه اول 2023 کاهش یافته است. در عین حال، انتظار می رود مصرف بنزین و سوخت جت در سال جاری افزایش یابد.

این آژانس همچنین پیش بینی کرد مصرف جهانی نفت در سال جاری با افزایش 1.6 میلیون بشکه ای در روز به 101 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
طبق پیش بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا، رشد مصرف جهانی نفت سال آینده نیز ادامه خواهد یافت و به 1.7 میلیون بشکه در روز خواهد رسید که بیشترین سهم را کشورهای در حال توسعه خواهند داشت.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *