کاهش چشمگیر ذخایر انرژی آمریکا قیمت نفت را افزایش داد

کاهش چشمگیر ذخایر انرژی آمریکا قیمت نفت را افزایش داد

کاهش چشمگیر ذخایر انرژی آمریکا

پس از انتشار گزارش موسسه آمریکن پترولیوم مبنی بر کاهش فراتر از انتظار ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته، قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی با افزایش روبرو شد. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱۶ سنت افزایش به ۸۰.۹۳ دلار رسید و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با ۲۵ سنت افزایش ۷۷.۳۲ دلار داد و ستد شده است.

موسسه آمریکن پترولیوم سه شنبه اعلام کرد میزان ذخایر نفت خام ایالات متحده طی هفته گذشته بیش از ۶.۱ میلیون بشکه کاهش یافته است. این در حالی است که تحلیلگران انرژی پیش بینی کرده بودند ذخایر نفت خام آمریکا در این مدت ۱.۵ میلیون بشکه کاهش داشته است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا نیز قرار است امروز چهارشنبه آمارهای رسمی خود درباره وضعیت ذخایر نفت خام را منتشر کند.

قیمت نفت روز سه شنبه با افت ۲ درصدی روبرو شد که علت اصلی آن کاهش اعتماد مصرف کننده در آمریکا به پایین ترین سطح خود در ۹ ماه اخیر در آوریل بوده است. این آمارها نگرانی درباره رکود اقتصادی را تشدید کرده است.

نگرانی ها درباره افزایش مجدد نرخ بهره از سوی بانک های مرکزی بزرگ جهان با هدف مقابله با تورم نیز فشار زیادی را بر رشد اقتصادی و تقاضای انرژی وارد کرده است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *