قیمت نفت در آستانه انتشار آمار تورم آمریکا تغییر خاصی نکرد

قیمت نفت در آستانه انتشار آمار تورم آمریکا تغییر خاصی نکرد

قیمت نفت در آغاز معاملات روز چهارشنبه در حالی با تغییر خاصی روبرو نشده که بازار منتظر اعلام آمارهای تورم ایالات متحده است. تورم آمریکا نقش مهمی در سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو خواهد داشت و بر تقاضای نفت تاثیر مهمی می گذارد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۳ سنت افزایش به ۸۵.۶۴ دلار رسید و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با ۲ سنت کاهش ۸۱.۵۱ دلار معامله شده است. قیمت نفت روز سه شنبه پس از آن با افزایش ۲ درصدی روبرو شد که امیدواری های تازه ای درباره پایان یافتن روند صعودی بهره فدرال رزرو ایجاد شده است.

پیش بینی می شود شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا با افزایش چهار دهم درصدی در ماه مارس روبرو شده باشد و نرخ تورم سالانه این کشور نیز به ۵.۶ درصد برسد. دو مقام ارشد فدرال رزرو آمریکا در اظهاراتی از نزدیک شدن به پایان برنامه افزایش نرخ بهره خبر داده اند.

البته برخی تحلیلگران معتقدند اگر تورم آمریکا فراتر از انتظارات و پیش بینی باشد فدرال رزرو در نشست بعدی نیز نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش خواهد داد. آمارهای موسسه آمریکن پترولیوم نشان می دهد ذخایر نفت خام ایالات متحده هفته گذشته ۳۸۰ هزار بشکه افزایش یافته است. این در حالی است که نظرسنجی رویترز نشان می داد ذخایر نفت آمریکا در این مدت ۶۰۰ هزار بشکه کاهش داشته است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا نیز امروز آمارهای خود درباره وضعیت ذخایر نفتی را اعلام خواهد کرد. صندوق بین المللی پول نیز در تازه ترین گزارش خود پیش بینی از رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۲۳ را کاهش داده که این عامل نیز به ضرر تقاضای جهانی انرژی است و فشار بیشتری بر قیمت نفت وارد کرده است.

اختصاصی بازاز نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *