تحولات اوره | 21 دسامبر 2023

تحولات اوره | 21 دسامبر 2023

نمای کلی اوره

  • بازار اوره به دلیل عدم فعالیت تضعیف شده است.
  • NFL هند مناقصه واردات را اعلام می کند.
  • مصر محموله های کوچک را برای ژانویه 2024 می فروشد.
  • پیشنهادها دوباره در برزیل کاهش یافت.

در آستانه تعطیلات کریسمس در بازار اوره فعالیتی وجود ندارد، در حالی که قیمت ها به دلیل نبود تقاضا کاهش یافته است. بزرگترین خبر مربوط به هند است که طبق انتظار، مناقصه واردات را اعلام کرد و در 4 ژانویه 2024 بسته خواهد شد. پنجره حمل و نقل 29 فوریه طولانی تر از حد انتظار است و نشان می دهد که هند در حال حاضر از ذخایر خوبی در انبارها برخوردار است. اگر هند بیش از یک میلیون تن خرید کند، بازار حمایت خواهد شد، اگرچه اگر خرید بین 700،000 تا 800،000 تن باشد، همچنان بازار ضعیف خواهد بود، زیرا هنوز مواد فروخته نشده در دسترس خواهد بود.

انتظار می رود اکثریت مواد از خلیج فارس و روسیه تامین شود. اوایل هفته هیچ تقاضایی برای محموله های مصری وجود نداشت. به استثنای خریدهای جزئی در ترکیه در هیچ کجا خریدی وجود ندارد.

پاکستان طی چند هفته گذشته محموله هایی را از چندین مبدا خریداری کرد، در حالی که جنوب شرق آسیا هفته گذشته چند محموله فروخت. با توجه به دورنمای ضعیف فصل مصرف ذرت به دلیل خشکسالی، پیشنهادات در برزیل دوباره کاهش یافت زیرا نگرانی ها در مورد تقاضای کشاورزان برای کودها ادامه دارد.

هزینه های حمل و نقل یکی دیگر از نگرانی های بازار است و انتظار می رود به دلیل مشکلات در پاناما و کانال سوئز و همچنین دریای سرخ، هزینه حمل و نقل افزایش یابد. سال 2023 با شرایط ملایمی به پایان می‌رسد و مسیر آینده با توجه به حجم خرید در هند تعیین می‌شود و اگر خریداران اروپایی طبق انتظار در اوایل سال 2024 به بازار بازگردند.

کاربر گرامی،
با تشکر از انتخاب شبکه تحلیلی بازار نفت و گاز به عنوان مرجع تامین مستندات و مقالات تحلیلی بازار جهانی
برای خرید اشتراک مقالات تحلیلی یکماهه فرم زیر را کامل نمایید. پس از پرداخت اینترنتی، بلافاصله متن مقاله در اختیار شما قرار میگیرد. با استفاده از پرداخت اینترنتی بسیار سریع و ساده می توانید اصل این مقاله را به صورت فایل PDF در اختیار داشته باشید.

نام‌نویسی حساب جدید

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *