تشدید اقدامات ایالات متحده علیه بانک های مرتبط با روسیه

, ,
تشدید اقدامات ایالات متحده علیه بانک های مرتبط با روسیه

اقدامات ایالات متحده علیه بانک های مرتبط با روسیه; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

یک مقام آمریکایی گفت واشنگتن احتمالاً اقدامات بیشتری را علیه بانک های مرتبط با روسیه انجام خواهد داد تا از طفره رفتن آنها از تحریم های موجود غربی جلوگیری کند.

جیمز اوبراین، رئیس دفتر هماهنگی تحریم‌ها در وزارت امور خارجه آمریکا به رویترز گفت : ما در حال بررسی بانک‌ها و مؤسسات مالی هستیم تا ببینیم روسیه چگونه با دنیای خارج معامله می‌کند.

پس از حمله روسیه به اوکراین در سال گذشته، ایالات متحده و اتحادیه اروپا برخی از بزرگترین بانک های روسیه را تحریم کردند، میلیاردها دلار دارایی بانک مرکزی روسیه را در کشورهای غربی مسدود کردند و بسیاری از سیستم پرداخت بانکی روسیه را از سیستم پرداخت جهانی (SWIFT) قطع کردند.

با این حال، Gazprombank به دلیل رسیدگی به وضعیت پرداخت های واردات انرژی به اتحادیه اروپا از تحریم ها در امان ماند. برخی از کشورهای اتحادیه اروپا از جمله مجارستان و ایتالیا همچنان گاز روسیه را از طریق خط لوله دریافت می کنند.

اتحادیه اروپا اکنون در حال بررسی دهمین بسته تحریمی است تا آن را تا 24 فوریه، سالگرد حمله روسیه به اوکراین ارائه کند. اوبراین گفت: «ما اکنون در حال بررسی این موضوع هستیم که چگونه تحریم‌ها، از جمله تحریم‌های مالی، می‌توانند مؤثرترین باشند». وی افزود: ما همیشه به دنبال این هستیم که ببینیم کدام شرکت ها می توانند از تراکنش های مالی مرتبط با روسیه سود ببرند.

بلومبرگ روز چهارشنبه با استناد به پیش نویس پیشنهادات بسته دهم تحریمی که دیده بود گزارش داد، اتحادیه اروپا به دنبال مجبور کردن بانک ها به گزارش دارایی های مسدود شده روسیه در اتحادیه اروپا است. گزارش اجباری دارایی های مسدود شده روسیه در اتحادیه اروپا می تواند گامی در جهت در نظر گرفتن هدایت بخشی از بودجه برای بازسازی اوکراین باشد.

روسیه همچنین باید هزینه ویرانی هایی را که ایجاد کرده است بپردازد و باید در بازسازی اوکراین مشارکت کند. بنابراین، ما با شرکای خود در حال بررسی چگونگی استفاده از دارایی های عمومی روسیه به نفع اوکراین هستیم.»

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *