تقاضای دیزل آمریکا علیرغم رشد اقتصادی کاهش خواهد یافت

,
تقاضای دیزل آمریکا

اداره اطلاعات انرژی پیش‌بینی کرد تقاضای دیزل آمریکا علیرغم رشد فعالیت‌های اقتصادی تا سال ۲۰۲۴ کاهش خواهد یافت. این در حالی است که یک ذهنیت و سنت دیرینه وجود داشته است که با افزایش تولید ناخالص داخلی، میزان مصرف دیزل نیز افزایش می یابد ولی این پیش بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا عملا این فرضیه را زیر سئوال برده است.

از لحاظ تاریخی، تولید ناخالص داخلی همراه با فعالیت های تولیدی و مصرف دیزل رشد کرده است، زیرا سفارشات بیشتر کالاها نیاز به حمل و نقل بار را افزایش می دهد که محرک اصلی تقاضای دیزل است.

اداره اطلاعات انرژی افزود: مصرف گازوئیل در سه ماهه اول در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته کاهش یافته است. انتظار می‌رود این روند ادامه داشته باشد و تقاضای دیزل در نیمه دوم سال جاری کمتر از میانگین سال‌های 2015-2019 باشد و سپس در سال 2024 کاهش بیشتری پیدا کند. بین سه ماهه اول سال 2021 تا 2023، هزینه خدمات 10 درصد افزایش یافت در حالی که هزینه برای کالاها فقط 2 درصد در این دوره افزایش داشته است.

موسسه مدیریت تامین آمریکا اعلام کرد که شاخص مدیران خرید تولید (PMI) در ماه گذشته از 47.1 در ماه آوریل به 46.9 کاهش یافت. این هفتمین ماه متوالی است که PMI زیر آستانه 50 واحد باقی ماند که نشان دهنده انقباض در تولید است و این طولانی‌ترین رشد از زمان رکود بزرگ است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *