مصرف سرانه سوخت و مواد معدنی آمریکا چقدر است؟ جدول + تصاویر

مصرف سرانه سوخت و مواد معدنی آمریکا چقدر است؟ جدول + تصاویر

مصرف سرانه سوخت و مواد معدنی در آمریکا; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

کشورهای ثروتمند جهان مقادیر هنگفتی از منابع طبیعی را به صورت سرانه مصرف می کنند و آمریکا نیز از این امر مستثنی نیست. بر اساس آمارهای انجمن ملی معدن National Mining Association ، هر شهروند آمریکایی در سال به بیش از 39 هزار پوند معادل 17700 کیلوگرم مواد معدنی و سوخت نیاز دارد تا استاندارهای زندگی اش را حفظ کند.

سوخت و مواد معدنی در آمریکا

سوخت و مواد معدنی در آمریکا

مصالح و موادی که برای ساخت و ساز لازم است

هر ساختمانی که در اطراف ما قرار دارد و هر پیاده‌رویی که روی آن قدم می‌زنیم از شن، فولاد و سیمان ساخته شده است. در نتیجه، این مواد به طور سرانه در آمریکا مصرف می شود. به طور متوسط، هر فرد در آمریکا بیش از 10000 پوند سنگ و حدود 7000 پوند شن و ماسه در سال مصرف می کند.همانطور که جدول شماره 1 نشان می دهد هر فرد آمریکایی 6527 پوند فرآورده های نفتی سالانه مصرف می کند.

جدول 1

جدول 1

جدول 2

جدول 2

صنعت ساخت و ساز سهم عمده ای در اقتصاد ایالات متحده دارد. سنگ خرد شده، شن و ماسه و سایر مصالح ساختمانی نیمی از مواد معدنی صنعتی تولید شده در کشور را تشکیل می دهند که در نتیجه 29 میلیارد دلار در سال درآمد حاصل می شود. همچنین در این فهرست فلزات سخت مهمی مانند مس، آلومینیوم، سنگ آهن و البته بسیاری از فلزات کمیاب‌تر در مقادیر کمتری در سال مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این فلزات کمیاب‌تر می‌توانند تفاوت و تمایزات اقتصادی بزرگی ایجاد کنند، حتی زمانی که مصارف آن‌ها متمرکزتر و ایزوله‌تر باشد – برای مثال، پالادیوم (که عمدتاً در مبدل‌های کاتالیزوری استفاده می‌شود) 54 میلیون دلار در هر تن قیمت دارد.

نمودار مصرف سرانه سوخت مواد معدنی آمریکا

نمودار مصرف سرانه سوخت مواد معدنی آمریکا

همان طور که این جدول نشان می دهد آمریکا در سال 2021 در مجموع معادل 97.33 کوادریلیون بی تی یو انرژی مصرف کرده است. نفت 36 درصد، برق هسته ای 8 درصد، زغال سنگ 11 درصد، انرژی های تجدیدپذیر 12 درصد و گاز طبیعی نیز 32 درصد نیاز انرژی آمریکا را در این مدت تامین کرده اند.

سوخت ها به زندگی ما قدرت و نیرو می دهند

علیرغم تلاش های مداوم برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و کاهش انتشار کربن، هر فرد در ایالات متحده سالانه بیش از 19000 پوند سوخت فسیلی مصرف می کند.

بنزین پرمصرف ترین فرآورده نفتی در ایالات متحده است. در سال 2021، مصرف بنزین به طور متوسط حدود 369 میلیون گالن در روز بود که حدود 44 درصد کل مصرف نفت ایالات متحده به شمار می رود. مصرف نفت کوره تقطیر شده (20 درصد)، میعانات گازی هیدروکربنی (17 درصد) و سوخت جت (7 درصد) مهمترین مصارف بعدی فرآورده های نفتی در آمریکا محسوب می شود.

وابستگی به سایر کشورها

در طول سه دهه گذشته، ایالات متحده برای تامین نیاز داخلی به مواد معدنی و سوخت های فسیلی به منابع خارجی وابسته شده است. امروزه این کشور برای 17 کالای معدنی 100 درصد و برای 30 کالای دیگر حداقل 50 درصد وابسته به واردات است. به منظور کاهش وابستگی به کشورهای دیگر، به خصوص چین، دولت بایدن تلاش کرده است زنجیره های تامین مواد معدنی حیاتی را متنوع کند. این شامل تقویت اتحاد با کشورهای دیگر مانند استرالیا، هند و ژاپن است.

با این حال، هنوز سوالاتی در مورد اینکه این سیاست‌ها چقدر زود می‌توانند تأثیر بگذارند و تا چه اندازه می تواند در نهایت به بومی‌سازی و متنوع‌سازی زنجیره‌های تأمین کمک کنند، باقی می‌ماند.

منبع: visualcapitalist

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *