قیمت نفت در آستانه اعلام آمارهای تورم آمریکا کاهش یافت

,
آمارهای تورم آمریکا

قیمت نفت در معاملات اولیه روز سه‌شنبه کاهش یافت زیرا بازارها در آستانه انتشار آمارهای تورم ایالات متحده در ماه آوریل که کلید تصمیمات بعدی فدرال رزرو برای نرخ بهره خواهد بود، محتاط هستند.

قیمت هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با 31 سنت یا 0.4 درصد کاهش به 76.70 دلار رسید و هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 23 سنت یا 0.3 درصد کاهش 72.92 دلار معامله شد.

آمارهای تورم آمریکا

بازارها منتظر آمارهای تورم قیمت مصرف کننده امریکا برای ماه آوریل هستند که قرار است روز چهارشنبه ارائه شود تا نشانه هایی در مورد تصمیم بعدی بانک مرکزی ایالات متحده برای نرخ بهره ارائه دهد. فدرال رزرو هفته گذشته نرخ بهره را افزایش داد که ممکن است آخرین افزایش باشد.

طبق گزارشی که روز دوشنبه منتشر شد، مصرف کنندگان آمریکایی در ماه گذشته گفتند که انتظار دارند تورم اندکی در یک سال آینده کاهش یابد.

در حالی که هفته گذشته قیمت نفت به شدت کاهش یافت، قیمت ها در روزهای جمعه و دوشنبه با کاهش ترس از رکود در ایالات متحده، بزرگترین مصرف کننده نفت جهان، افزایش یافت و برخی از معامله گران کاهش سه هفته ای نفت خام را به دلیل نگرانی های تقاضا بیش از حد ارزیابی کردند.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA گفت: «بازار نفت تا زمانی که وال استریت هنوز مطمئن باشد که فدرال رزرو در اواخر سال جاری نرخ بهره را کاهش خواهد داد، احتمالاً به ثبات خود ادامه خواهد داد.

کاهش تولید داوطلبانه برخی اعضای اوپک پلاس از این ماه آغاز می شود و این گروه نشست بعدی خود را در 4 ژوئن برگزار می کند. در یادداشت مویا آمده است: «با توجه به نگرانی‌های مربوط به رشد تقاضا، قیمت نفت افزایش نخواهد یافت، اما انتظار می‌رود اوپک پلاس تلاش کند قیمت‌ها را بالاتر از سطح 70 دلار در هر بشکه نگه دارد.»

استان آلبرتا در کانادا آخر هفته در واکنش به آتش‌سوزی‌های جنگلی که باعث آواره شدن نزدیک به 30000 نفر شده و تولیدکنندگان انرژی را وادار به تعطیلی حداقل 280000 بشکه نفت در روز معادل بیش از 3 درصد از نفت کانادا کرده وضعیت فوق العاده اعلام کرده است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *