سایه سنگین افزایش نرخ بهره آمریکا بر قیمت جهانی نفت

,
نرخ بهره آمریکا

نرخ بهره آمریکا

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازارهای آسیایی در حالی با کاهش روبرو شد که نگرانی از افزایش نرخ بهره آمریکا فشار زیادی بر قیمتها وارد کرده ولی از سوی دیگر امیدواری نسبت به بهبود تقاضای چین و افت ارزش دلار مانع از کاهش شدیدتر قیمت نفت شده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۱۵ سنت کاهش به ۸۲.۶۳ دلار رسید و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با ۹ سنت کاهش ۷۶.۵۹ دلار معامله شد.

ای ان زد بانک در تحلیلی نوشت، سنتیمنت بازار به شدت شکننده است که دلیل آن نگرانی سرمایه گذاران درباره افزایش احتمالی نرخ بهره آمریکا از یک سو و افزایش ذخایر انرژی ایالات متحده از سوی دیگر است.

شاخص ارزش دلار آمریکا نیز امروز با کاهش همراه بوده است که علت آن ورشکستگی بانک سیلیکون ولی و نگرانی سرمایه گذاران از وضعیت سیستم بانکی بوده است.

مدیر عامل شرکت آرامکوی سعودی نیز اظهارات امیدوارکننده ولی محتاطانه ای درباره رشد تقاضای انرژی چین داشته که این صحبت ها نیز مانع از کاهش بیشتر قیمت نفت شده است.

تحلیلگران بر این باورند که از سرگیری مجدد روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان سعودی می تواند زمینه ساز احیای برجام باشد و این تحولات در نهایت منجر به افزایش صادرات نفت ایران خواهد شد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *