افزایش 9 درصدی قیمت گاز طبیعی آمریکا در ماه آوریل

,
افزایش 9 درصدی قیمت گاز طبیعی آمریکا در ماه آوریل

قیمت گاز طبیعی آمریکا در ماه آوریل

تابلوی معاملات آتی گاز طبیعی آمریکا در ماه آوریل سبز شد و با افزایش 9 درصدی به کار خود پایان داد. قیمت گاز طبیعی آمریکا در معاملات روز جمعه بورس کالای نیویورک هنری هاب، با 5.5 سنت افزایش به 2.41 دلار در هر میلیون بی تی یو رسید.

گرچه قیمت گاز طبیعی آمریکا در هفته ای که گذشت تقریبا ثابت بوده ولی در ماه آوریل رشد 8.8 درصدی را ثبت کرده است. افزایش قیمت گاز طبیعی پس از آن اتفاق افتاد که آخرین داده‌های ذخیره‌سازی هفتگی این سوخت، چندان دور از انتظارات بازار نبود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا روز پنجشنبه گزارش داد ذخیره گاز ایالات متحده برای هفته منتهی به 21 آوریل 79 میلیارد فوت مکعب افزایش یافته است. تحلیلگران صنعتی نیز رشد 75 میلیارد فوت مکعبی ذخایر گاز آمریکا را در این مدت پیش بینی کرده بودند.

گاز طبیعی آمریکا

گاز طبیعی آمریکا

در سطوح فعلی، ذخیره سازی گاز 35 درصد بالاتر از سطح 1.484 تریلیون مکعب مکعب در سال گذشته و 22 درصد بیشتر از میانگین پنج ساله 1.644 تریلیون مکعب است. این در حالی است که قیمت هر میلیون بی تی یو گاز طبیعی آمریکا در ماه اوت گذشته به بیش از 10 دلار رسیده بود که بالاترین رکورد در 14 سال اخیر به شمار می رود.

قیمت گاز طبیعی آمریکا اواخر فوریه امسال به زیر 2 دلار در هر میلیون بی تی یو رسید که این اتفاق برای نخستین بار از سپتامبر 2020 رخ داده است. با این حال، گاز طبیعی توانسته است حمایت قیمتی 2 دلاری را حفظ کند. به اعتقاد تحلیلگران انرژی، هرگونه تغییر و تحول چشمگیر در قیمت گاز طبیعی مشروط به تغییرات دما طی ماه های آینده خواهد بود.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: investing

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *