رکورد صادرات نفت آمریکا در نوامبر

رکورد صادرات نفت آمریکا در نوامبر

رکورد صادرات نفت آمریکا; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

ایالات متحده در ماه نوامبر با افزایش تولید داخلی و فروش نفت استراتژیک رکورد صادرات نفت را به ثبت رساند. داده‌های اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) نشان می‌دهد که صادرات درآخرین ماه سال 2022 به 9.897 میلیون بشکه در روز رسید و حجم نفت خام برای دومین ماه متوالی از 4 میلیون بشکه در روز گذشت.

حفظ این سطوح از صادرات در کوتاه مدت دشوار خواهد بود زیرا فروش نفت خام از ذخایر راهبردی پس از دسامبر پایان یافته و در ماه ژانویه به دلیل طوفان های زمستانی و تعمیر و نگه داری، فعالیت پالایشگاهها به شدت کاهش یافته است. اما صادرات می تواند در ادامه سال دوباره افزایش یابد در شرایطی که رشد تولید داخلی از رشد تقاضا پیشی می گیرد. مجموع تولید سوخت های مایع آمریکا برای اولین بار در ماه اکتبر از 20 میلیون بشکه در روز فراتر رفت اما در نوامبر به 19.93 میلیون بشکه در روز کاهش یافت.

صادرات و واردات نفت خام آمریکا

صادرات و واردات نفت خام آمریکا

واردات نفت آمریکا

واردات نفت آمریکا

پیش بینی می شود مجموع تولید سوخت های مایع ایالات متحده در سال 2023 به میزان 1.2 میلیون بشکه دیگر در روز افزایش یابد، در حالی که انتظار می رود مصرف تنها 200000 بشکه در روز افزایش یابد.

بر اساس اعلام EIA، صادرات نفت خام آمریکا در ماه نوامبر به طور متوسط ​​4.042 میلیون بشکه در روز بوده است. صادرات نفت خام برای اولین بار در فوریه 2017 از مرز یک میلیون بشکه در روز فراتر رفت، در ماه مه 2018 از مرز 2 میلیون بشکه در روز گذشت و در ژوئن 2019 از سد 3 میلیون بشکه در روز عبور کرد.

بیماری کووید رشد تولید ایالات متحده را به تاخیر انداخت. EIA گزارش داد که صادرات محصولات پالایش شده در نوامبر در 5.85 میلیون بشکه در روز ثابت بوده است. مکزیک همچنان بزرگترین وارد کننده ایالات متحده است.

ژاپن 600000 بشکه در روز محصولات پالایشی آمریکا را در نوامبر خریداری کرد، در حالی که کانادا 520000 بشکه و چین 420000 بشکه در روز وارد کردند.

انتظار می رود صادرات میعانات گازی ایالات متحده در سال جاری به شدت افزایش یابد زیرا تولید 500000 بشکه در روز رشد خواهد کرد. ایالات متحده یک صادرکننده خالص سوخت در ماه نوامبر بود. این کشور 1.6 میلیون بشکه در روز خالص صادر کرد که به طور خالص 1.3 میلیون بشکه در روز از واردات از کشورهای اوپک و 2.9 میلیون بشکه در روز خالص صادرات به کشورهای غیر اوپک.

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *