پیش بینی درآمد قوی پالایشگاه های نفت ایالات متحده در سه ماهه نخست 2023

,
پیش بینی درآمد قوی پالایشگاه های نفت ایالات متحده در سه ماهه نخست 2023

درآمد قوی پالایشگاه های نفت ایالات متحده: چشم انداز تقاضا ضعیف است.

انتظار می‌رود پالایشگاه های آمریکایی در روزهای آینده به دلیل صادرات و حاشیه‌های سود قوی سوخت، درآمدهای بالاتری را در سه ماهه اول ثبت کنند، حتی با وجود کاهش تقاضای داخلی دیزل در این دوره.

پالایشگاه‌ های آمریکا در این مدت موجی از قیمت‌ها و تقاضای مطلوب را تجربه کرده‌اند، زیرا تعطیلی های مربوط به دوره همه‌گیری کرونا باعث افزایش حاشیه سود شده است. دوره‌های متناوب تقاضای بالاتر برای محصولات نیز کمک کرده است، به‌ طوری‌ که سوخت جت اخیراً با کاهش گازوئیل افزایش یافته است.

متیو بلر، تحلیلگر پالایشی گفت: به نظر می رسد یک سه ماهه بسیار قوی دیگر برای پالایشگاه های ایالات متحده باشد و ترازنامه آنها در وضعیت عالی قرار دارد، اما در سه ماهه دوم سودها واقعاً شروع به کاهش کرده است.

والرو انرژی دومین پالایشگاه بزرگ ایالات متحده از نظر ظرفیت، درآمد خود را روز چهارشنبه منتشر می کند و انتظار می رود سود هر سهم بیش از سه برابر شود و بر اساس میانگین تخمین 17 تحلیلگر ، در مقایسه با 2.31 دلار به ازای هر سهم در سال گذشته، سود هر سهم بیش از سه برابر شود و به 7.23 دلار برسد.

پیش بینی می شود که ماراتن پترولیوم پالایشگاه برتر ایالات متحده از نظر حجم تولید، سود هر سهم 5.71 دلار را در مقایسه با 1.49 دلار در سال گذشته نشان دهد، در حالی که فیلیپس 66 می تواند 3.60 دلار به ازای هر سهم در مقایسه با 1.32 دلار در سال گذشته، ارائه دهد.

اکسون موبیل در این ماه نشان داد که سود بخش پالایشگاهی خود را می تواند 3.55 میلیارد دلار گزارش دهد که در مقایسه با 332 میلیون دلار در سال گذشته، که به دلیل هزینه های بالای تعمیر و نگهداری آسیب دید، رقم قابل توجهی خواهد بود.

به گفته تحلیلگران، پیش‌بینی‌های سه ماهه دوم ضعیف‌تر نشان‌دهنده کاهش صادرات و افزایش ظرفیت در آسیا، خاورمیانه و سواحل خلیج‌ آمریکا است. داده‌های رفینیتیو نشان می‌دهد اسپرد کرک پالایشی ایالات متحده، در حدود 30 دلار در هر بشکه است که 10 دلار کمتر از یک سال گذشته است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *