پایین ترین حد ذخایر نفت آمریکا در 40 سال اخیر

, ,
پایین ترین حد ذخایر نفت آمریکا در 40 سال اخیر

به گزارش بازار نفت و گاز، بهای نفت نسبت به افزایش های اخیر در روز سه شنبه در انتظار سخنرانی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، عقب نشینی کرد، در حالی که بازارها همچنین به دنبال شفافیت بیشتر در مورد خرید مجدد ذخایر استراتژیک نفت ایالات متحده در سال جاری هستند.

انتظار می رود پاول در اواخر امروز در سمپوزیوم بانکی در سوئد، مسیر سیاست پولی و رشد اقتصادی ایالات متحده را روشن کند. معامله گران احتمال افزایش کمتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه های آینده را افزایش داده اند که انتظار می رود تا حد زیادی به نفع قیمت نفت باشد.

اما نگرانی ها در مورد کند شدن رشد اقتصادی در ایالات متحده، خوش بینی نسبت به بازارهای نفت خام را کاهش داده است. تمرکز این هفته همچنین بر روی داده‌های تورم شاخص قیمت مصرف‌کننده در ایالات متحده است که انتظار می‌رود تا حد زیادی در سیاست پولی نقش داشته باشد.

معاملات آتی نفت برنت با 0.7 درصد کاهش به 79.22 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که قیمت آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با 0.4 درصد کاهش به 74.30 دلار در هر بشکه رسید.

پس از اینکه وزارت انرژی پیشنهادهای اولیه برای تامین مجدد ذخایر را رد کرد، بازارها همچنین به دنبال سیگنال هایی بودند که نشان می دهد چه زمانی ایالات متحده قصد دارد ذخیره سازی گسترده ذخایر نفت استراتژیک خود (SPR) را آغاز کند.

در حالی که دولت در ابتدا اعلام کرده بود که از سه ماهه اول سال 2023 دوباره پر کردن SPR را آغاز خواهد کرد، اولین دسته از پیشنهادات شرکت های نفتی را به این دلیل که قیمت های نفت خام هنوز خیلی بالا هستند رد کرد. انتظار می‌رود که پر کردن SPR که در حال حاضر به پایین‌ترین حد خود در ۴۰ سال اخیر رسیده است، به عنوان سیگنال خرید برای بازارهای نفت خام عمل کند.

بازارهای نفت خام طی دو جلسه گذشته در بحبوحه افزایش خوش‌بینی نسبت به چین که اخیراً تمام اقدامات ضد کووید را کاهش داده و مرزهای بین‌المللی را پس از سه سال بازگشایی کرد، افزایش یافت. بازارها شرط می‌بندند که احیای اقتصادی در این کشور باعث افزایش تقاضای نفت خام نیز می‌شود.

اما در کوتاه‌ مدت، این کشور با بدترین شیوع کووید-۱۹ خود مواجه است که خوش‌بینی نسبت به بهبود فوری اقتصادی را کاهش داده است. ترس از کند شدن رشد اقتصادی در سرتاسر جهان، در حالی که اثرات انقباض سیاست پولی شدید از سال 2022 احساس می شود، در هفته های اخیر احساسات نسبت به بازارهای نفت خام را نیز خاموش نگه داشته است. پس از هشدار صندوق بین‌المللی پول درباره رکود اقتصادی در چند اقتصاد بزرگ در سال 2023، قیمت نفت شروع بدی را برای سال جدید رقم زد.

منبع : کانال تحلیلی پارسیس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *