کاهش شدید صادرات نفت ونزوئلا در ماه مه

,
صادرات نفت ونزوئلا

براساس داده‌ها و اسناد حمل‌ و‌ نقل، صادرات نفت ونزوئلا در ماه می 14 درصد نسبت به ماه قبل کاهش داشت زیرا ارتقاء دهنده های نفت خام منطقه، گریدهای صادراتی کمتری تولید کردند و شرکت نفت دولتی PDVSA برای پر کردن انبارها تلاش می‌کند.

شرکت نفت دولتی ونزوئلا تحت نظارت گسترده تحقیقات مقابله با فساد مالی است که میلیاردها دلار محموله پرداخت نشده را کشف کرده و منجر به تعلیق موقت برخی از قراردادها و بازداشت بیش از 60 نفر در این رابطه شد.

باتوجه به داده‌های ردیابی کشتی، PDVSA و سرمایه‌گذاری‌های مشترک آن در ماه می به‌طور متوسط 606.258 بشکه نفت خام و محصولات پالایشی صادر کردند که کمتر از دو ماه قبل است اما بیشتر از دو ماه ابتدای سال جاری بود که تعلیق قرارداد برخی صادرات را متوقف کرد. همچنین این شرکت نفت دولتی و سایر شرکت‌های دولتی به‌طور جداگانه حدود 209,000 تن متانول، اوره و کک نفتی صادر کردند که کمترین میزان در سال جاری است.

شرکت بزرگ نفتی شورون مستقر در ایالات متحده، که از زمان دریافت مجوز ایالات متحده در نوامبر صادرات نفت خام ونزوئلا را افزایش داده است، ماه گذشته (می) حدود 149000 بشکه در روز به ایالات متحده و پایانه ذخیره سازی در باهاما ارسال کرد. این رقم در آوریل با کاهش 8000 بشکه ای حدود 141000 بشکه در روز بود.

داده‌ها و اسناد داخلی شرکت نشان می‌دهد که PDVSA تحویل نفت خام و سوخت خود را به متحد سیاسی‌اش، کوبا، از روزانه 45250 بشکه در آوریل به 58100 بشکه در روز در ماه می افزایش داه است.

ذخایر نفت خام سنگین ونزوئلا از 1.89 میلیون بشکه در ماه گذشته به 1.2 میلیون بشکه در پایان ماه می رسیده است. در یکی از سندهای داخلی شرکت آمده است موجودی نفت خام سبک‌تر داخلی نیز برای رقیق کردن تولید فوق سنگین میدان نفتی اورینوکو (در ونزوئلا) با 44 درصد کاهش به 930000 بشکه در آن دوره رسیده است. به گزارش وبسایت TankerTrackers.com، محموله 2.1 میلیون بشکه‌ای میعانات گازی ایران در ابتدای ماه می وارد آب‌های ونزوئلا شد، اما این کشتی تا پایان ماه تخلیه نشده بود.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *