بیشترین کاهش هفتگی دکل های حفاری فعال آمریکا از ماه فوریه

بیشترین کاهش هفتگی دکل های حفاری فعال آمریکا از ماه فوریه

بیشترین کاهش هفتگی دکل های حفاری فعال آمریکا

شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز در ایالات متحده طی هفته گذشته با بیشترین کاهش هفتگی از ماه فوریه تاکنون روبرو شده است.

بیکر هیوز اعلام کرد: تعداد دکل های حفاری نفت و گاز، که نشانگر اولیه تولید آتی است، در هفته منتهی به 5 می با 7 مورد کاهش به 748 رسید. با وجود کاهش این هفته، بیکر هیوز گفت تعداد کل دکل های فعال همچنان 43 دکل یا 6 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، تعداد دکل های نفتی فعال طی هفته گذشته با سه کاهش به 588 حلقه رسید که بیشترین کاهش هفتگی از مارس تاکنون است. تعداد دکل های گازی نیز با چهار کاهش به 157 رسید که بزرگترین کاهش هفتگی آنها از فوریه تاکنون است.

قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا پس از افزایش حدود 7 درصدی در سال 2022، تا کنون حدود 11 درصد کاهش داشته است. در همین حال، قیمت گاز طبعی نیز پس از افزایش حدود 20 درصدی در سال گذشته، در سال جاری تاکنون حدود 52 درصد کاهش داشته است.

به گفته بیکر هیوز، این کاهش قیمت گاز باعث شد تعداد دکل های فعال در حوزه هاینسویل در آرکانزاس، لوئیزیانا و تگزاس، سومین میدان گازی شیل بزرگ کشور، این هفته به 62 برسد که پایین ترین میزان از مارس 2022 است.

تولید نفت و گاز ایالات متحده در دو ماه اول سال 2023 به سرعت رشد کرد – واکنشی تاخیری به قیمت های بالا و افزایش حفاری که مشخصه بخش عمده ای از سال گذشته پس از تهاجم روسیه به اوکراین بود.

اما با توجه به اینکه کاهش اخیر قیمت‌ها حفاری‌های جدید و تکمیل چاه‌ها را محدود می‌کند و تأثیر آن تا سه ماهه چهارم سال 2023 مشهود است، رشد تولید به شدت کاهش خواهد یافت.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *