کاهش هفتگی صادرات نفت خام روسیه

کاهش هفتگی صادرات نفت خام روسیه

بر اساس داده‌های ردیابی نفتکش‌ها که توسط بلومبرگ در روز سه‌شنبه جمع‌آوری شد، صادرات نفت خام روسیه از طریق دریا هفته گذشته کاهش یافت که بیشترین میزان از دسامبر 2022 بود و به زیر 3 میلیون بشکه در روز رسید که پایین‌ترین سطح در هشت هفته گذشته است.

بر اساس داده‌های جولیان لی از بلومبرگ، در هفته منتهی به 7 آوریل، محموله‌های نفت خام از پایانه‌های صادراتی روسیه 1.24 میلیون بشکه در روز کاهش یافت و به کمترین میزان در هشت هفته اخیر یعنی 2.89 میلیون بشکه در روز رسید.

کاهش صادرات نفت خام که شدیدترین کاهش از زمان وقوع طوفان بر بارگیری در بنادر در ماه دسامبر است، نشان می دهد که کاهش تولید روسیه ممکن است بر محموله های نفت خام این کشور تأثیر بگذارد.

با این حال، میانگین اندازه گیری چهار هفته ای صادرات نشان داد که بر اساس داده های جمع آوری شده توسط بلومبرگ، کل محموله های نفت خام روسیه با 108000 بشکه در روز کاهش به 3.34 میلیون بشکه در روز برای چهار هفته منتهی به 7 آوریل رسید.

پیش از هفته گذشته، صادرات نفت خام روسیه از طریق دریا برای هفته ها بالاتر از مرز 3 میلیون بشکه در روز بود، حتی پس از اعمال ممنوعیت اتحادیه اروپا بر واردات سوخت از روسیه و پس از اینکه مسکو اعلام کرد تولید خود را 500 هزار بشکه در روز کاهش می دهد.

این هفته روسیه مدعی شد که تولید خود را 700 هزار بشکه در روز در ماه گذشته کاهش داده است که بیش از 500 هزار بشکه در روز وعده داده شده در اوایل سال جاری است.

از آنجایی که تعدادی از اعضای اوپک پلاس در اوایل آوریل اعلام کردند که بین ماه مه و دسامبر سال جاری کاهش داوطلبانه بیشتری در تولید خود خواهند داشت، روسیه کاهش تولید 500000 بشکه در روز را تا پایان سال 2023 نیز تمدید کرد.

در چهار هفته گذشته، مانند هفته‌های گذشته، بیشتر صادرات روسیه به چین، هند یا «مقاصد ناشناخته» در آسیا انجام شد که تاریخ نشان می‌دهد که معمولاً به این معنی است که محموله‌ها به یکی از دو واردکننده بزرگ آسیایی ختم می‌شوند. خام.

روسیه تنها بزرگترین تامین کننده نفت خام چین در ژانویه و فوریه بود و از عربستان سعودی که سال گذشته تامین کننده شماره یک نفت چین بود، پیشی گرفت. روسیه در ماه فوریه برای پنجمین ماه متوالی بزرگترین تامین کننده نفت هند باقی ماند و عراق و عربستان سعودی، تامین کنندگان سنتی هند از خاورمیانه را پشت سر گذاشت.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *