نخستین افزایش هفتگی قیمت گاز طبیعی آمریکا پس از 8 هفته متوالی

نخستین افزایش هفتگی قیمت گاز طبیعی آمریکا پس از 8 هفته متوالی

نخستین افزایش هفتگی قیمت گاز طبیعی آمریکا پس از 8 هفته متوالی؛ اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

قیمت گاز طبیعی آمریکا در هفته ای که گذشت برای نخستین بار در 8 هفته گذشته با افزایش روبرو شده است.
قیمت گاز طبیعی آمریکا که روز پنجشنبه به پایین ترین سطح خود در دو سال و نیم اخیر رسیده بود، روز جمعه با افزایش نسبی روبرو شده تا این روند نزولی متوقف شود.

قیمت گاز در قراردادهای ماه مارس هنری هاب در بورس نیویورک با 6.9 سنت افزایش معادل 2.8 درصد رشد به بیش از 2.5140 دلار در هر میلیون بی تی یو رسیده است.
قیمت گاز در هفته گذشته 4.3 درصد رشد را ثبت کرده که نخستین افزایش قیمت از هفته منتهی به 9 دسامبر به شمار می رود. این در شرایطی است که قیمت گاز در 7 هفته قبل از آن با افت شدید 63 درصدی روبرو شده است.

نخستین افزایش هفتگی قیمت گاز طبیعی آمریکا پس از 8 هفته متوالی

نخستین افزایش هفتگی قیمت گاز طبیعی آمریکا پس از 8 هفته متوالی

قیمت گاز آمریکا روز پنجشنبه به کمتر از 2.351 دلار رسید که پایین ترین قیمت از 28 سپتامبر 2020 به شمار می رود یعنی زمانی که قیمت گاز به کمتر از 2.02 دلار رسیده بود.
گرمای غیرمعمول فصل زمستان 2022/23 منجر به تقاضای گرمایشی کمتر در ایالات متحده نسبت به هر سال شده و گاز بیشتری نسبت به آنچه در ابتدا تصور می شد در انبارها باقی می گذارد.

داده‌های EIA اداره اطلاعات انرژی نشان می‌دهد که در پایان هفته گذشته، ذخیره‌سازی گاز در ایالات متحده به 2.366 تریلیون فوت مکعب رسید که 10.9 درصد نسبت به سطح 2.249 تریلیون مکعب سال قبل افزایش داشته است.

مایعات گاز طبیعی NLG

EIA گفت که شرکت های برق هفته گذشته 217 میلیارد فوت مکعب از ذخیره سازی برای گرمایش و تولید برق بیش از پیش بینی شده برداشت کردند.
تحلیلگران انتظار داشتند شرکتهای برق در هفته منتهی به 3 فوریه 195 میلیارد مکعب فوت برداشت کند که بالاتر از مصرف 151 میلیارد مکعبی در هفته قبل منتهی به 27 ژانویه بود.
تحلیلگران در موسسه مشاوره بازار انرژی در هیوستون، Gelber & Associates گفتند: «افزایش برداشت ناشی از دماهای سردتر از حد معمول بود، به ویژه در پایان هفته ذخیره سازی ».
در واکنش به گرما و برداشت کمتر از انتظار از ذخایر، قیمت گاز طبیعی از بالاترین رقم 14 سال گذشته 10 دلار در هر میلی‌متر بی‌تو در ماه آگوست سقوط کرد و در ماه دسامبر به 7 دلار و در میان پیش‌بینی‌ها برای سرمای شدید به سطح متوسط 2 دلار در این هفته رسید.

منبع: investing

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *