کرملین سقف قیمت نفت غرب را به رسمیت نمی شناسد

west oilprice - بازار نفت و گاز پتروشیمی

کرملین روز سه ‌شنبه، پس از اینکه ایالات متحده از “عملکرد خوب” سقف قیمت اعمال شده علیه نفت و فرآورده های نفتی روسیه اعلام رضایت کرد، بار دیگر تاکید کرده است که این سقف قیمتی را به رسمیت نمی ‌شناسد.

 واشنگتن یکی از معماران کلیدی این طرح بود که هدف آن کاهش درآمدهای مسکو برای تأمین بودجه نظامی این کشور در اوکراین است.

 دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، به خبرنگاران گفت “ما هیچ سقفی را به رسمیت نمی شناسیم و نخواهیم شناخت. ما تلاش می کنیم تا این سیستم به منافع مان آسیب نرساند.

اقتصاد روسیه در مواجهه با تحریم های سخت غرب به طرز قابل توجهی انعطاف پذیر بوده است اما سقف قیمت تلاش های این کشور برای فروش نفت خود در سطح جهان را پیچیده کرده است.

 مسکو که حدود 10 درصد از عرضه جهانی نفت را به خود اختصاص می دهد، ماه گذشته اعلام کرد که تولید خود در ماه مارس را در واکنش به سقف قیمت 500 هزار بشکه در روز کاهش خواهد داد.

 مقامات ایالات متحده معتقدند این سقف قیمت عملکرد خوبی دارد زیرا ترکیب اورال روسیه که شاخصی برای صادرات مسکو است، با تخفیف عمده به گرید بین المللی برنت به فروش می رسد.

آموس هوکشتاین، نماینده انرژی آمریکا روز دوشنبه گفت: من فکر می‌کنم زیبایی این فرآیند این است که کار می‌کند و نفت روسیه و محصولات روسیه زیر سقف قیمت معامله می‌شوند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *