اوره در پتروشیمی چیست

اوره در پتروشیمی چیست

اوره در پتروشیمی چیست؟ اوره پتروشیمی که به صورت صنعتی تولید می شود با نام کاربامید نیز شناخته می شود، یک دی اکسید کربن است که فرمول شیمیایی آن CH4N2O است. اوره در زمینه های مختلفی از جمله کشاورزی به عنوان کود و افزودنی خوراک و همچنین در صنایع پلاستیک و داروسازی استفاده می شود.

اوره چیست؟

اوره ماده اولیه ای است که در ساخت بسیاری از مواد شیمیایی مانند پلاستیک های مختلف، رزین های اوره فرمالدئید و چسب ها استفاده می شود. همچنین برای ساخت مواد اولیه، چسب، کود، محصولات تجاری و در تولید رزین ضروری است.

ترکیب نیتروژنی متشکل از یک گروه کربونیل متصل به دو گروه آمین اوره نامیده می شود. گفتنی است اوره علاوه بر طبیعت در بدن انسان نیز ایجاد می شود و از نوع صنعتی آن برای ساخت بسیاری از مواد شیمیایی دیگر از جمله پلاستیک استفاده می شود.

کود اوره فسفات چیست؟

کود اوره فسفات یک کود کاملا اسیدی است. خلوص بالا و حلالیت عالی دارد. خاصیت اسیدی آن به جذب نیتروژن، فسفر و سایر عناصر ریز مغذی خاک یا محلول کود کمک می کند. فسفر موجود در این کود یک شروع کننده منحصر به فرد برای افزایش رشد است. ریشه زایی و تسریع رشد بهاره در درختان زینتی موثر است. این محصول برای خاک های آهکی و قلیایی مناسب بوده و در صورت استفاده با آب سخت از تشکیل رسوب در سیستم های آبیاری جلوگیری می کند.

استفاده از این کود در درختان باعث خوشه بندی بهتر و در گیاهان یکساله مانند پسته باعث کاهش رشد سالانه و حفظ جوانه های سال بعد می شود.

اوره پتروشیمی چیست؟

پتروشیمی اوره شیراز، پتروشیمی خراسان و پتروشیمی پردیس از مهمترین برندهای تولید و عرضه شده در بازار هستند. اوره تولید شده در پتروشیمی برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. اوره در پتروشیمی از آمونیاک مصنوعی و دی اکسید کربن تولید می شود. از آنجایی که مقادیر زیادی دی اکسید کربن در طی فرآیند تولید آمونیاک به عنوان یک محصول جانبی از هیدروکربن ها (عمدتا گاز طبیعی یا کمتر مشتقات نفتی) یا گاهی از زغال سنگ (واکنش انتقال بخار) تولید می شود، پتروشیمی های تولید اوره تقریبا همیشه در مجاورت سایت تولید آمونیاک قرار دارند.

اوره پتروشیمی چیست

مجله ارگوس اوره

خرید اشتراک مجله آرگوس اوره یکی از نیازهای اولیه و مهم تجار و فروشندگان کود اوره در ایران و جهان برای بررسی قیمت ها است. ما نشریه ارگوس اوره را با قیمتی پایین تر از قیمت دلاری آن به فروش می رسانیم. همکاران گرامی می توانند از راه های ارتباطی زیر برای خرید آرگوس با ما تماس حاصل کنند:

راه های پشتیبانی

واتس اپ: 09337813003
ایمیل: iroilmarket2@gmail.com

ترکیب شیمیایی پتروشیمی چیست؟

اوره، (NH2)2CO، یک ترکیب شیمیایی آلی بی رنگ است که توسط سازمان بهداشت جهانی با نام غیر اختصاصی بین المللی (rINN) کاربامید نیز شناخته می شود. در آب بسیار محلول است و pKa آن نزدیک به صفر است. اوره اساساً ضایعاتی است که هنگام متابولیسم پروتئین در بدن تولید می شود. این نه تنها توسط انسان، بلکه توسط بسیاری از پستانداران دیگر و همچنین دوزیستان و برخی ماهی ها تولید می شود. اوره اولین ترکیب طبیعی بود که به طور مصنوعی با استفاده از ترکیبات معدنی سنتز شد – یک پیشرفت علمی.

ساختار شیمیایی اوره پتروشیمی

همانطور که گفته شد این ماده یک ترکیب نیتروژنی است که ساختار آن از یک گروه کربونیل متصل به دو گروه آمین تشکیل شده است. شکل هندسی این ترکیب مسطح است و در واقع کاربامید یک ترکیب غیر سمی است که در آب و اتانول محلول است.

ماده اولیه تولید اوره در پتروشیمی

ماده اولیه مورد استفاده برای تولید اوره گاز طبیعی است که هزینه ها را مستقیماً با قیمت گاز مرتبط می کند. در نتیجه، نیروگاه‌های جدید فقط در مناطقی با ذخایر بزرگ گاز طبیعی که قیمت‌ها پایین‌تر است، ساخته می‌شوند. محصول نهایی در محموله های بزرگ 30000 تنی در سراسر جهان حمل می شود. قیمت اوره در بازار رابطه مستقیمی با قیمت جهانی گاز طبیعی و تقاضا برای محصولات کشاورزی دارد. قیمت‌ها می‌توانند بسیار متغیر و در برخی مواقع غیرقابل پیش‌بینی باشند. TCC موقعیتی دارد که بازارهای جهانی را بشناسد و قیمت های شما را رقابتی نگه دارد.

تولید جهانی اوره پتروشیمی

بیش از 90 درصد از تولید جهانی این ماده برای محصولات مرتبط با کود استفاده می شود. هنگامی که به این روش استفاده می شود، معمولاً به شکل گرانول، دانه یا کریستال است. کشاورزان این ماده را به صورت دستی توزیع می کنند یا با کمک تجهیزات کشاورزی به شکل مناسب پراکنده می شود. اوره یک خوراک موثر در نظر گرفته می شود، زیرا حاوی نیتروژن است که می تواند به رشد حیوانات کمک کند. قیمت نسبتاً ارزان محصولات ساخته شده با این ماده نیز این خوراک را به انتخاب محبوب بسیاری از کشاورزان تبدیل کرده است.

اوره صنعتی چیست؟

این ماده یکی از محصولات مهم در صنعت به شمار می رود که اوره منبع نیتروژن و نیتروژن است که از اجزای اصلی کود کشاورزی می باشد.

اوره شیمیایی چیست؟

اوره یکی از ترکیبات آلی است که دارای ویژگی های زیر است:

جامد سفید
محلول در آب
سمیت کم
محلول اوره در آب تقریباً خنثی است.

ترکیبات اوره پتروشیمی

نیتروژن، هیدروژن، کربن و اکسیژن از اجزای تشکیل دهنده اوره های تولید شده در پتروشیمی ها هستند.

خواص اوره

ظاهر این ماده کریستالی و بی رنگ است. نقطه ذوب اوره 132.7 درجه سانتیگراد است و قبل از اینکه بجوشد تجزیه می شود.

کاربرد اوره پتروشیمی

اوره در صنایع و زمینه های مختلف کاربرد فراوانی دارد که در این قسمت به چند کاربرد اشاره می کنیم:

 1. کاربرد اوره در زمینه کودهای شیمیایی
 2. کاربرد اوره برای تولید پروتئین گوشت در حیوانات
 3. در مقیاس صنعتی برای تولید دارو و رزین
 4. تولید رزین و پلیمر
 5. انواع چسب ها مانند اوره فرمالدئید
 6. نیترات اوره به عنوان ماده منفجره
 7. افزودنی برای افزایش طعم سیگار
 8. ماده اصلی در محصولات سفید کردن دندان
 9. صابون و پودر لباسشویی
 10. کاربرد اوره در سیستم های خودروسازی
 11. استفاده از اوره برای افزایش حلالیت برخی از پروتئین ها
 12. در محصولات پوستی برای تقویت آب بدن استفاده می شود
 13. به عنوان ضد یخ در باند فرودگاه ها و خیابان ها استفاده می شود
 14. به عنوان تثبیت کننده مواد منفجره نیتروسلولزی
 15. در باغبانی و پنبه و غلات استفاده می شود
 16. به عنوان یک بازدارنده شعله در تشخیص آتش سوزی شیمیاییبه عنوان افزودنی برای رنگ آمیزی و چاپ صنعتی

اوره آزمایشگاهی چیست؟

در غلظت 10 مولار، این ماده یک دناتوره کننده پروتئین قوی است زیرا پیوندهای غیرکووالانسی پروتئین ها را مختل می کند. از این خاصیت می توان برای افزایش حلالیت برخی پروتئین ها استفاده کرد. مخلوطی از اوره و کلرید کولین به عنوان یک حلال یوتکتیک عمیق (DES)، ماده ای شبیه به مایع یونی استفاده می شود.

اوره آزمایشگاهی اساساً می تواند به عنوان منبع هیدروژن برای تولید انرژی در سلول های سوختی استفاده شود. اوره موجود در ادرار (فاضلاب) را می توان به طور مستقیم استفاده کرد، اگرچه باکتری ها به سرعت اوره را تجزیه می کنند. تولید هیدروژن با الکترولیز محلول اوره با ولتاژ کمتر (0.37 V) اتفاق می افتد و بنابراین انرژی کمتری نسبت به الکترولیز آب (1.2 V) مصرف می کند.

اوره با غلظت 8 مولار می تواند برای شفاف ساختن بافت مغز ثابت در برابر نور مرئی و در عین حال محافظت از سلول های نشاندار شده با فلورسنت استفاده شود. این ویژگی امکان تصویربرداری عمیق تر از فرآیندهای عصبی را فراهم می کند، که قبلاً با استفاده از میکروسکوپ های کانفوکال تک فوتون یا دو فوتون امکان پذیر بود.

کود اوره پتروشیمی

بیش از نود درصد تولید صنعتی اوره در جهان برای استفاده به عنوان کود کشاورزی و رها کننده نیتروژن در نظر گرفته شده است. این ماده بیشترین مقدار نیتروژن را در بین تمام کودهای نیتروژن جامد در مصارف کشاورزی رایج دارد و در خاک تجزیه شده و به دی اکسید کربن و آمونیاک تبدیل می شود. در برخی از خاک ها آمونیاک توسط باکتری ها اکسید شده و به نیترات تبدیل شده و توسط گیاهان جذب می شود. این ماده همچنین یک ماده مغذی گیاهی است.

کود اوره شیمیایی

کود اوره شیمیایی

شایان ذکر است رایج ترین ناخالصی اوره مصنوعی بیورت است که رشد گیاه را مختل می کند. علاوه بر این، از بین رفتن ترکیبات نیتروژنی باعث آسیب به اتمسفر، جریان های آب و محیط زیست می شود. به همین دلیل، گاهی اوقات اوره برای افزایش کارایی در حوضه کشاورزی از پیش تصفیه یا اصلاح می شود. امروزه کودهایی با کنترل رایگان به بازار عرضه می شود که حاوی این ماده است. علاوه بر این، تبدیل اوره به مشتقاتی مانند فرمالدئید که با توجه به نیازهای غذایی گیاهان به سرعت به آمونیاک تجزیه می شود، یکی از محصولات جدید در این زمینه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *