بهبود گمانه زنی ها درباره قیمت جهانی نفت در سال 2023

قیمت جهانی نفت در سال 2023

قیمت جهانی نفت در سال 2023; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

مدیر عامل ویتول گروپ بزرگترین شرکت تجارت نفت مستقل جهان پیش بینی کرده است که قیمت جهانی نفت در شش ماه دوم امسال به بیش از 90 تا 100 دلار در هر بشکه افزایش خواهد یافت.

راسل هاردی در مصاحبه با شبکه بلومبرگ گفت: چشم انداز بالاتر رفتن قیمت نفت در شش ماه دوم امسال، محدوده ای بین 90 تا 100 دلار در هر بشکه یک احتمال واقعی است. رشد فزاینده تقاضا از یک سو و محدودیت عرضه از سوی دیگر، مهمترین عامل افزایش قیمت نفت در ماه های آینده خواهد بود.

بر اساس پیش بینی هاردی، تقاضای جهانی نفت در سال 2023 میلادی نسبت به سال گذشته 2.2 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت که علت اصلی آن رشد تقاضای نفتا، ال پی جی و دیزل خواهد بود.

وی افزود: واقعیت این است که ظرفیت زیادی برای افزایش تولید و عرضه نفت وجود ندارد بنابر این افزایش احتمالی قیمت ها به زودی اتفاق خواهد افتاد.

مدیر عامل ویتول گروپ اظهار داشت: انتظار می رود تقاضای جهانی نفت تا پایان دهه جاری به اوج خود برسد، آن هم به دلیل تلاش های صورت گرفته برای کربن زدایی، ولی سرمایه گذاری در تولید نفت همچنان لازم و ضروری خواهد بود.

شرکت پایونیر آمریکا پیمانکار میادین شیل نیز در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت هر بشکه نفت تا پایان امسال به 100 دلار خواهد رسید هر چند برخی بانک های معتبر جهان بر این باور نیستند که قیمت نفت تا پایان امسال 3 رقمی خواهد شد.

اسکات شفیلد مدیر عامل شرکت پایونیر گفت: با افزایش چشمگیر تقاضای چین، قیمت هر بشکه نفت برنت تابستان امسال به بیش از 90 دلار و در شش ماه دوم 2023 نیز به بیش از 100 دلار خواهد رسید.

با این حال بانک جی پی مورگان پیش بینی کرده است که قیمت نفت در سال 2023 به 100 دلار نخواهد رسید مگر آنکه رویدادهای ژئوپلیتیک جدیدی بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار دهد. پیش بینی این بانک آن است که تولید نفت روسیه نیز تا ژوئن افزایش خواهد یافت و قیمت های بالای نفت به ایالات متحده اجازه نخواهد داد تا ذخایر راهبردی انرژی خود را بار دیگر پر کند.

بانک گلدمن ساکس نیز پیش بینی کرده است که قیمت جهانی نفت تنها در ماه دسامبر امسال به 100 دلار خواهد رسید.

منبع: بلومبرگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *