نگرانی های اقتصادی قیمت جهانی نفت را کاهش داد

,
نگرانی های اقتصادی قیمت جهانی نفت را کاهش داد

قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه بیش از یک دلار در هر بشکه سقوط کرد که علت اصلی آن زیرا نگرانی‌ها در مورد رشد اقتصاد جهانی بود آن هم در شرایطی که عربستان وعده داده است تا تولید نفت را به طور چشمگیری کاهش دهد.

قیمت نفت خام برنت دریای شمال با 1.33 دلار یا 1.73 درصد کاهش به 75.38 دلار در هر بشکه رسیده است. هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با 1.39 دلار یا 1.93 درصد کاهش به 70.76 دلار رسید.

قیمت نفت برنت روز دوشنبه 2.60 دلار و قیمت نفت سبک آمریکا نیز 3.30 دلار در هر بشکه افزایش یافت پس از اینکه عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده جهان اعلام کرد تولید نفت خود را در ماه ژوئیه 1 میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داد.

اوله هانسن، رئیس بخش استراتژی کالا در ساکسو بانک گفت: بازار همچنان بر ریسک تقاضا متمرکز است زیرا نگرانی‌های مربوط به رکود ناشی از بخش خدمات ایالات متحده سایه سنگینی بر بازار نفت انداخته است.

بخش خدمات آمریکا طی ماه مه با رشد ناچیزی روبرو شد که علت اصلی آن نگرانی های مربوط به افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو بوده است. نرخ بهره بالاتر می تواند تقاضای انرژی را کاهش دهد.افت سفارشات صنعتی آلمان نیز فشار بیشتری را بر قیمت نفت وارد کرده است.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده قرار است چشم انداز کوتاه مدت انرژی خود را بعدازظهر سه شنبه منتشر کند، در حالی که داده های تجاری ماه می چین در روز چهارشنبه نشانه های جدیدی از تقاضا را برای دومین مصرف کننده بزرگ نفت جهان ارائه می دهد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *