نگرانی از کاهش عرضه قیمت جهانی نفت را افزایش داد

,
نگرانی از کاهش عرضه قیمت جهانی نفت را افزایش داد

قیمت نفت در آغاز معاملات روز چهارشنبه بیش از یک دلار در هر بشکه افزایش یافت آن هم پس از کاهش ذخایر سوخت آمریکا و هشدار وزیر انرژی عربستان به سفته بازان که چشم انداز کاهش بیشتر تولید اوپک پلاس را تقویت کرد.

بهای معاملات آتی هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 68 سنت یا 0.9 درصد افزایش به 77.52 دلار رسید، در حالی که هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 75 سنت یا 1 درصد افزایش 73.66 دلار معامله شده است.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد OANDA، گفت: «بعد از تهدید عربستان سعودی علیه فروشندگان و سفته بازان کوتاه مدت، قیمت نفت شروع به صعودی شدن کرده است.

ترس از کاهش عرضه پس از آن افزایش یافت که وزیر انرژی عربستان سعودی گفت که فروشندگان کوتاه مدت، آنهایی که شرط می‌بندند قیمت‌ها کاهش می‌یابد، پشیمان خواهند شد و به آنها گفت که مواظب معاملات خود باشند.

برخی از سرمایه گذاران این اظهارات وزیر انرژی عربستان را به عنوان سیگنالی در نظر گرفتند که سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش از جمله روسیه، قصد دارند کاهش بیشتر تولید را در نشست 4 ژوئن در نظر بگیرند.

تینا تنگ، تحلیلگر CMC Markets در یادداشتی در روز چهارشنبه گفت که قیمت نفت به دلیل گمانه زنی های مبنی بر اینکه اوپک پلاس ممکن است تولید خود را برای حفظ ثبات قیمت کاهش دهد، افزایش یافته است.

کاهش ذخایر انرژی آمریکا طی هفته گذشته نیز تاثیر زیادی بر روند صعودی قیمت نفت داشته است. به گفته منابع بازار با استناد به آمارهای موسسه امریکن پترولیوم، ذخایر نفت خام ایالات متحده، در هفته منتهی به 19 می حدود 6.8 میلیون بشکه کاهش یافت. میزان ذخایر بنزین نیز حدود 6.4 میلیون کاهش یافته است.

اگر داده‌های اداره اطلاعات انرژی روز چهارشنبه این ارقام را تایید کند، ذخایر بنزین ایالات متحده برای سومین هفته متوالی به پایین‌ترین سطح قبل از تعطیلات روز یادبود از سال 2014 کاهش می‌یابد. تعطیلات روز یاد بود در ایالات متحده در 29 می، به طور سنتی آغاز سفرهای تابستانی در این کشور است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *