افزایش تقاضای گاز طبیعی هند

افزایش تقاضای گاز طبیعی هند; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

نارندرا مودی، نخست وزیر هند پیش بینی کرد تقاضای گاز این کشور بیش از 500 درصد افزایش خواهد یافت که این رقم بالاترین رکورد در دهه اخیر به شمار می رود.

علت اصلی رشد فزاینده تقاضای گاز هند طی سال های آینده روند سریع توسعه اقتصادی این کشور است. البته نخست وزیر هند به زمان دقیقی برای رشد 500 درصدی تقاضای گاز اشاره نکرده است. مودی همچنین پیش بینی کرده است که سهم هند از تقاضای جهانی نفت بیش از دو برابر افزایش خواهد یافت.

اظهارات نخست وزیر هند مطابق با گزارش اخیر اوپک است که پیش بینی کرده هند بیشترین سهم را در رشد تقاضای جهانی نفت خواهد داشت و تقاضای این کشور تا سال 2045 میلادی بیش از 6.3 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت.

اوپک اعلام کرد که تقاضای نفت از 97 میلیون بشکه در روز در سال 2021 به 110 میلیون بشکه در روز در سال 2045 افزایش خواهد یافت. وی همچنین پیش بینی کرد سهم هند در تقاضای جهانی نفت از 5 درصد به 11 درصد افزایش خواهد یافت که فرصتی برای برجسته کردن اهداف این کشور برای اکتشاف و تولید و فرصتی برای سرماه گذاری خواهد بود.

در حال حاضر، هند و چنین بزرگترین واردکنندگان نفت و گاز در جهان هستند که هند برای تامین 85 درصد از انرژی خود متکی به واردات است.

با داشتن این نکته در ذهن که هند با حذف محدودیت های اکتشاف و کاهش مناطق ممنوعه برای شرکتهای P&E قصد دارد ظرفیت پالایشی خود را به همراه ظرفیت واردات LNG تا سال 2030 افزایش دهد.

از زمان اعمال تحریم های غرب علیه روسیه، آسیا بزرگترین خریدار نفت خام روسیه بوده است که حددو 70 درصد از محموله های بارگیری اورال روسیه به مقصد هند بوده است.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *