بزرگترین تولیدکننده مستقل نفت و گاز آنگولا

بزرگترین تولیدکننده مستقل نفت و گاز آنگولا

به گزارش بازار نفت و گاز، آزوله انرژی، بزرگترین تولیدکننده مستقل نفت و گاز آنگولا، فعالیت خود را آغاز کرد. تشکیل جوینت ونچر با مالکیت 50:50 bp و Eni تکمیل شد. تیم رهبری Azule Energy از تجربه و تخصص هر دو شرکت مادر استفاده می کند. تیم رهبری به هیئت مدیره شش نفره متشکل از سه نماینده bp و سه نماینده Eni گزارش خواهد داد که منعکس کننده سهم مالکیت شرکت است. همه کارکنان bp Angola و Eni Angola به Azule Energy پیوستند.

تولیدکننده نفت و گاز آنگولا

bp و انی خوشحال هستند که تایید کنند که Azule Energy، سرمایه گذاری مشترک مستقل جدید 50/50 که تجارت دو شرکت در آنگولا را ترکیب می کند، به طور رسمی تأسیس شده است.

آزوله انرژی در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده مستقل سهام آنگولا در زمینه نفت و گاز است که دارای 2 میلیارد بشکه معادل خالص منابع است و در 5 سال آینده به حدود 250000 بشکه معادل در روز تولید نفت و گاز می رسد. این شرکت در 16 مجوز (که 6 بلوک اکتشافی هستند) و مشارکت در آنگولا LNG JV سهام دارد. Azule Energy همچنین سهم انی در Solenova، یک شرکت خورشیدی مشترک با Sonangol، و همکاری در پالایشگاه Luanda را در اختیار خواهد گرفت.

خط لوله قوی از پروژه های جدید

Azule Energy دارای یک خط لوله قوی از پروژه های جدید است که قرار است در چند سال آینده به اجرا درآیند و به طور ارگانیک از اکتشافات رشد کنند. اینها شامل پروژه های نفتی Agogo Full Field و PAJ در بلوک های 15/06 و 31 و کنسرسیوم گاز جدید (NGC)، اولین پروژه گازی غیر مرتبط در کشور است که از نیازهای انرژی اقتصاد رو به رشد آنگولا پشتیبانی می کند و نقش خود را به عنوان صادرکننده جهانی LNG تقویت کند. JV همچنین دارای زمین های اکتشافی قابل توجهی بیش از 30000 کیلومتر مربع در پربارترین حوضه های آنگولا است که به آن اجازه می دهد از نزدیکی با زیرساخت های موجود استفاده کند.

تیم رهبری Azule Energy

تیم رهبری Azule Energy از تجربه و تخصص هر دو شرکت مادر استفاده می کند. تیم رهبری به هیئت مدیره شش نفره متشکل از سه نماینده bp و سه نماینده Eni گزارش خواهد داد که منعکس کننده سهم مالکیت شرکت است. همه کارکنان bp Angola و Eni Angola به Azule Energy پیوستند.

Eni و bp اهداف مشترکی برای Azule Energy در دستیابی به جاه‌طلبی‌های زیست‌محیطی و پایداری دارند. آنها معتقدند که ترکیب تلاش های آنها عملیات کارآمدتری ایجاد می کند و پتانسیل افزایش سرمایه گذاری، ایجاد شغل و رشد در آنگولا را ارائه می دهد. آنها پیش‌بینی می‌کنند که مدل عملیاتی مستقل و یکپارچه جدید Azule Energy صرفه‌جویی قابل‌ توجهی در هزینه‌ها، عمدتاً ناشی از هم افزایی عملیاتی در لجستیک و فناوری را باز کند.

ادغام JV

ادغام JV پس از برآورده شدن شرایط معلق انجام می شود، از جمله آنها با تامین مالی از طرف ثالث به مبلغ 2.5 میلیارد دلار در قالب تامین مالی پیش از صادرات و پس از دریافت تاییدیه های نظارتی.

تشکیل Azule Energy

برنارد لونی، مدیر اجرایی bp، گفت: تشکیل Azule Energy گام مهمی برای bp، انی و آنگولا است. با ترکیب کسب‌وکارهای آنگولا و استفاده از تخصص bp و Eni، به توسعه ایمن و کارآمد منابع هیدروکربنی انعطاف‌پذیر آنگولا ادامه می‌دهد و فرصت‌های جدیدی را در نفت و گاز و سایر انرژی‌ها دنبال می‌کند. Azule Energy به تعهد ما به آنگولا ادامه می دهد و ارزش واقعی برای شرکت ها و کشور ایجاد خواهد کرد.

کلودیو دسکالزی، مدیر عامل انی، گفت: این یک نقطه عطف مهم برای انی است که گامی رو به جلو در استراتژی انی برای افزایش بهترین دارایی های ما است. یک نهاد جدید و قوی متولد می شود که تجربیات، مهارت ها و فناوری های ما را با تجربیات شریک bp ما ترکیب می کند و آنها را در خدمت توسعه منابع انرژی آنگولا قرار می دهد، با تعهد اولویت به حفاظت از محیط زیست و رشد اقتصاد محلی.

آدریانو مونگینی، مدیر عامل شرکت آزوله انرژی، گفت: من احساس افتخار می کنم که اولین مدیرعامل این شرکت هستم. همراه با یک تیم رهبری بسیار شایسته و با انگیزه، ما متعهد به توسعه پتانسیل کامل مجموعه شرکت از فرصت‌های توسعه و اکتشاف هستیم. با انضباط مالی و تمرکز بر HSE، Azule Energy ارزش دارایی‌ها را به نفع آنگولا و سهامداران به حداکثر می‌رساند.

تحویل پروژه و بهره وری تولید

عملکرد سلامت، ایمنی و زیست محیطی، تحویل پروژه و بهره وری تولید، اولویت های سرمایه گذاری جدید خواهند بود. Azule Energy از طریق پشتیبانی فنی متمرکز از Eni و bp، دسترسی به فناوری‌ها و بهترین شیوه‌های کلاس جهانی را حفظ خواهد کرد. همچنین به تعهدات سرمایه گذاری اجتماعی bp و انی در آنگولا ادامه خواهد داد. پس از اعلام قصد تشکیل این جوینت ونچر در ماه مه 2021، bp و انی با دولت آنگولا همکاری نزدیک داشتند و تشکیل Azule Energy منوط به کلیه مصوبات مرسوم دولتی و سایر موارد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *