تحلیل بازار روزانه ی نفت خام شیرین آسیا و اقیانوسیه

تحلیل بازار روزانه ی نفت خام شیرین آسیا و اقیانوسیه

تحلیل بازار روزانه ی نفت خام شیرین آسیا و اقیانوسیه/ بازار نفت و گاز:

روز 27 آگوست در معاملات جدید حق بیمه نقدی نفت خام WTI Midland پس از ارائه ی رسمی نتایج آخرین مناقصه ی شرکت CPC (شرکت نفت و گاز دولتی تایوان)، کاهش یافت. طبق اطلاعات ارائه شده از سوی فعالان بازار، شرکت CPC یک محموله ی دو میلیون بشکه ای نفت خام WTI میدلند ایالات متحده را برای تحویل در ماه نوامبر با حق بیمه ای در حدود 1.10 دلار در هر بشکه و به ارزیابی پلتس روز نفت خام برنت، بر اساس CFR (قیمت کالا و کرایه حمل تا بندر مقصد) بندر تایوان خریداری کرده است.

بر اساس همین اطلاعات، شرکت CPC ماه گذشته نیز یک محموله دو میلیون بشکه ای نفت خام WTI Midland را برای تحویل در ماه اکتبر، با حق بیمه ای معادل 1.60 دلار در هر بشکه و به ارزیابی پلتس روز نفت خام برنت، بر اساس CFR (قیمت کالا و کرایه حمل تا بندر مقصد) بندر تایوان خریداری کرده بود. تجار کاهش حق بیمه نقدی برای تحویل محموله های نفت خام WTI میدلند ایالات متحده را، تا حد زیادی مرتبط با افزایش اسپرد Brent / WTI می دانند.

رنج قیمت نفتا/ اخبار قیمت نفت

داده های منتشر شده از سوی S&P Global Platts نشان می دهد که اسپرد M2 بین ICE Brent و نفت خام سبک شیرین NYMEX (بازار بورس کالای نیویورک) در ساعت 16:30 بعد از ظهر به وقت سنگاپور به طور میانگین ​​2.72 دلار در بشکه از ابتدای ماه آگوست تا امروز بود؛ این در حالیست که در ماه جولای این میزان به طور میانگین 2 دلار در هر بشکه بود.

اسپرد ماه نوامبر نیز، در ساعت 3.30 بعد از ظهر به وقت سنگاپور روز 25 آگوست 3.31 دلار در هر بشکه ارزیابی شد. اما از سوی دیگر، افزایش قابل توجه موارد ابتلا به ویروس کووید – 19 در ایالات متحده، در هفته های اخیر مستقیما بر تقاضای داخلی این کشور برای نفت خام تاثیر گذاشته و به همین علت کارگزاران در هفته های گذشته تخفیف قیمت نفت خام شیرین و سبک NYMEX را نسبت به ICE Brent افزایش داده اند.

منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *