تحلیل و بررسی فرآورده های نفتی اروپا ابتدای ۲۰۲۲

0 11

تحلیل و بررسی فرآورده های محصولات نفتی اروپا در ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی به نقل از بازار نفت و گاز ایران

تفسیر محموله‌های بنزین

بنزین شمال غرب اروپا در معاملات هفته پایانی با افزایش علاقه صادرات، جایگاه بیشتری را به دست آورد.

یوروبوب اکسی بنزین واقعی نسبت به نشانگر برنت فوریه ۱۲:۳۰ به‌وقت گرینویچ /bl9.71، عریض‌تر در /bl1.30 در روز و صاف‌تر در هفته بود.

طبق فهرست‌های حمل‌ونقل، حدود ۱.۲ میلیون تن بنزین اروپایی برای صادرات در هفته منتهی به جمعه رزرو شده ‌است که کمتر از ۸۰۰۰۰۰ تن در دوره قبل و بالاترین حجم هفت‌روزه در شش هفته گذشته است.

رزرو به تمام مقاصد اصلی صادراتی در مسافت طولانی بیشتر بود، زیرا صادرکنندگان احتمالاً در اوایل دوره تعطیلات نیازهای خود را تکمیل کردند، اما اقتصاد برای محموله‌های طولانی‌مدت اخیراً برای صادرکنندگان بسیار مطلوب‌تر بوده است، زیرا مسیرهای صادراتی شرق و غرب بر روی کاغذ بازاست.

قیمت قراردادهای آتی Nymex Rbob مبادله یورو باب ماه دوم در این هفته به‌طور میانگین حدود ۱.۲۰ میلیارد بوده است که شامل هزینه‌های RVO نیز می‌شود و سواپ رون سنگاپور در ماه دوم در پنج روز معاملاتی گذشته به‌طور متوسط /bl​​۱.۶۰ نسبت به سوآپ یورو باب اکسی ماه اول سود داشته است.

بیش از ۵۰۰,۰۰۰ تن برای هر یک از ایالات‌متحده و آفریقای غربی رزرو شد که در دوره قبل به ترتیب ۴۸۰,۰۰۰ و ۲۸۰,۰۰۰ تن بود.

حدود ۱۰۰۰۰۰ تن به آفریقای جنوبی رزرو شد که بالاترین میزان در بیش از دو ماه گذشته است و حدود ۱۱۰,۰۰۰ تن با گزینه‌های تخلیه در خلیج میانه رزرو شد که بالاترین میزان در دو ماه دیگر است.

 

تغییرات قیمت بارهای بنزینی

قیمت eurobob در روز جمعه در جهت‌های مختلف در یک جلسه با حضور کم با پایان ساعت ۱۳:۰۰ GMT حرکت کرد.

درمجموع ۴۰۰۰ تن بنزین یوروبوب اکسی با میانگین وزنی حجمی (VWA) 714.75 تن، از ۷۰۴.۷۵ تن در ۵۰۰۰ تن در روز معاملاتی قبلی، دست‌به‌دست شد و بنزین غیراکسی ۷۲۵.۵۰ تن از ۷۲۷.۵۰ تن در جلسه قبل ارزیابی شد.

لیتاسکو بارهای اکسی را به BP و gunvor باقیمت تقریبی ۲ تن نسبت به یوروبوب در ژانویه، بدون تغییر نسبت به‌روز معاملاتی قبلی، فروخت.

هیچ بار بنزین غیراکسی عوض نشد. حداقل حجم کل بنزین غیراکسی برآورده نشد و میانگین وزنی حجمی بر اساس روش آرگوس بر اساس ارزیابی ۳۰۰۰ تن، بر اساس بهترین سطح پیشنهاد و پیشنهاد در ساعت ۱۲:۳۰ به‌وقت گرینویچ محاسبه شد.

قیمت ارزیابی‌شده در ساعت ۱۲:۳۰ به‌وقت گرینویچ ۷۲۵.۵۰ تن بود که VWA 725.50 تن و میانگین حق بیمه به سوآپ اساسی ۱۳.۷۵ تن را به همراه داشت.shell 3000 تن بنزین درجه تمام‌شده را به لیتاسکو در معاملاتی ۷۳۲-۷۳۳ تن در ۲ تا ۶ ژانویه فروخت.

بارهای بنزین بدون سرب ممتاز با در نظر گرفتن روزهای معاملات فیزیکی و ساختار بازار در آن زمان، باقیمت ۲۰.۲۵ بر تن ارزیابی شدند تا بارهای یوروبوب اکسی را از قیمت ۱۶.۵۰ برتن دریافت کنند.

تغییرات قیمت بارهای بنزینی
تغییرات قیمت بارهای بنزینی

ارزیابی قیمت نفتا

حق بیمه نفتا به قرارداد ماهانه lce برنت از بالاترین رقم شش‌ساله در روز جمعه کاهش یافت، اما فعالیت معاملاتی قبل از دوره جشن محدود شد.

محموله‌های نفتای شمال غرب اروپا با کاهش ۶.۵۰ بر تن در روز، ۷۲۱ بر تن ارزیابی شد که به بالاترین حد چهارهفته‌ای یک روز قبل رسیده بود.

قیمت‌های قطعی در طول هفته حمایت شدند، زیرا چشم‌انداز تقاضا برای نفت خام و محصولات پالایش‌شده روشن‌تر به نظر می‌رسید،

اما قیمت نفتا به‌طور قطعی در معاملات پایانی هفته با توجه به شواهد و مدارک کمی برای خرید فوری کاهش یافت.

حق بیمه محموله نفتا به قرارداد ماهانه lce برنت از بالاترین رقم شش‌ساله در حدود ۵.۵۰ میلیارد در ۲۳ دسامبر کاهش یافت تا روز معاملاتی در روز جمعه را در حدود ۴.۹۲ میلیارد به پایان برساند.

هیچ معامله‌ای در معاملات بعدازظهر منعقد نشد و هیچ پیشنهادی ارائه نشد. قدرت نسبی قیمت‌گذاری در اروپا همچنان باعث رزرو محموله‌های آربیتراژ در منطقه شد.

گلنکور چالش شرق را برای بارگیری ۳۸۰۰۰ تن از سواحل خلیج آمریکا در ۲۸ دسامبر برای تحویل به شمال غربی اروپا رزرو کرد.

برای حمل محموله به منطقه از سواحل خلیج آمریکا و همچنین از مناطق کمتر متداول مانند کرابین است.

 

افزایش قیمت سوخت جت

حق بیمه محموله سوخت جت اروپا در آخرین جلسه معاملاتی قبل از تعطیلات کریسمس افزایش یافت و حاشیه‌های نفت خام تقریباً برابر با محموله‌های دیزلی بود. چشم‌انداز تقاضای محصولات پالایش‌شده به‌ویژه تقاضای سوخت جت با افزایش موارد کووید-۱۹ در سراسر قاره و لغو محدودیت‌های جابجایی متعاقب آن مخدوش شده است.

شرکت هواپیمایی ارزان‌قیمت اروپایی رایانایر این هفته برنامه پروازهای برنامه‌ریزی شده در ژانویه خود را در پاسخ به محدودیت‌های جدید سفر در سراسر قاره به یک‌سوم کاهش داد، اما این شرکت از تصمیم‌گیری در مورد ظرفیت فوریه و مارس تا زمانی که وضعیت با نوع Omicron Covid-19 مشخص شود خودداری کرده است.

در همین حال، طبق گزارش بازار نفت و گاز، ذخایر سوخت جت ARA در هفته ۲.۵ درصد افزایش یافت و به حدود ۸۹۲,۰۰۰ تن تا ۲۲ دسامبر با نشانه اندکی از افزایش فصلی عرضه به فرودگاه‌های داخلی به دلیل محدودیت‌های مجدد سفر رسید، اما محموله‌های سوخت جت بار تاکنون چندان تحت تأثیر چشم‌انداز ضعیف‌تر تقاضا قرار نگرفته است.

آرگوس تفاوت محموله سوخت جت را با حق بیمه ۴۴ تن نسبت به قرارداد ماه اول lce ژانویه گازوئیل در ۲۳ دسامبر ارزیابی کرد که بیشترین حق بیمه از ژانویه ۲۰۲۰ قبل از شیوع بیماری همه‌گیر در جهان بود.

شکاف‌ها نسبت به نفت خام نیز نسبتاً قوی بوده‌اند، با محموله‌های سوخت جت با‌قیمتی معادل /bl13.72 به دریای شمال که در جلسه قبل، بالاتر از میانگین دسامبر/bl 12.17 و نوامبر/bl 10 بسته‌شده است. همچنین در پایان جلسه قبل، حق بیمه‌ها فقط ۵ میلیارد نسبت به دیزل کمتر بود که باریک‌ترین آن‌ها در طول کل همه‌گیری بود.

افزایش قیمت سوخت جت
افزایش قیمت سوخت جت

کاهش قیمت گازوئیل

قیمت دیزل اروپا در روز جمعه در میان نقدینگی پایین کاهش یافت، اما باوجود عدم قطعیت در مورد اقدامات احتمالی واکنش ویروس در هفته‌های آینده، حاشیه نفت خام نسبتاً قوی باقی می‌ماند.

قراردادهای آتی بنزین lce در ماه اول ۸.۵۰ تن کاهش یافت و در ساعت ۱۲:۳۰ به‌وقت گرینویچ به ۶۵۳ تن رسید که هنوز نسبت به یک هفته قبل افزایش‌یافته است، پس از افت شدید در اوایل این هفته که هلند اعلام کرد یک قرنطینه کامل در سراسر کشور به‌طور کامل بهبود‌یافته است.

حق بیمه محموله دیزل شمال غرب اروپا به دریای شمال در روز پنجشنبه ۱۳.۷۷ میلیارد بود که فقط/bl 15 نسبت به بالاترین حد خود در ۶ هفته در روز سه‌شنبه کمتر بود.

تقاضای بالا در بندرها شمال آلمان و ایالات‌متحده باعث ایجاد تنگی در بازارهای محموله دیزل شده است.

تاجران آلمانی پیش از افزایش مالیات در سال جدید، در حال ذخیره‌سازی هستند، درحالی‌که ایالات‌متحده تاکنون از اعمال هرگونه محدودیت برای مقابله با افزایش تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ در زمستان خودداری کرده است.

طبق آخرین داده‌های CDU TEK، شعبه وزارت انرژی روسیه، عرضه از روسیه ممکن است افزایش یابد زیرا تولید دیزل این کشور در هفته منتهی به ۲۱ دسامبر به بالاترین حد خود از سال ۲۰۱۸ رسیده است.

این کشور درمجموع ۱۶۴۹ میلیون تن دیزل در طول هفته تولید کرد. در همین حال، تقاضای گازوئیل روسیه در هفته با ۳ درصد کاهش به ۸۷۸۰۰۰ تن رسید و ذخایر گازوئیل نیز ۲ درصد کاهش یافت.

 

کاهش قیمت نفت خام

قیمت‌های نفت کوره با گوگرد بالا در جلسه کوتاه‌تر قبل از تعطیلات کریسمس در شمال غربی اروپا کاهش یافت، درحالی‌که حق بیمه تحویل سوخت دریایی به کشتی‌های فوب کاهش یافت.

معاملات بار نفت کوره با سولفور بالا (HSFO) با میانگین وزنی حجمی (VWA) 412 تن در ساعت گزارش شد که ۴.۵۰ تن در ساعت در روز کاهش داشت.

درمجموع ۱۴۰۰۰ تن در این جلسه در مقایسه با ۳۰۰۰۰ تن در روز پنجشنبه دست‌به‌دست شدند.

HSFO حق بیمه را با ۲ تن در روز پنجشنبه به کمترین میزان خود در یک ماه گذشته در مقایسه با بالاترین نرخ ۱۹.۵۰ تن در ۲۰ دسامبر در سه هفته اخیر کاهش داد.

کاهش حق بیمه می‌تواند نشان‌دهنده کندی ذخیره‌سازی از سوی تأمین‌کنندگان مستقل باشد، اگرچه سهم آن‌ها از بازار سوخت‌های دریایی در سال‌های اخیر کاهش‌یافته است و تأمین‌کنندگان عمده سهم خود را افزایش داده‌اند.

تخفیف‌های فرضی HSFO برای نفت خام برنت lce در ماه اول از ۱۱.۶۲ میلیارد در روز جمعه به ۱۲.۲۱ میلیارد افزایش یافت.

معاملات بار نفت کوره با سولفور بسیار کم (VLSFO) در VWA 538.50 تن گزارش شد که ۵.۵۰ تن در روز افزایش یافت.

حق بیمه پناهگاه VLSFO به بارهای فوب پس از رسیدن به بالاترین میزان در سه هفته گذشته در ۲۰ دسامبر از ۲۰.۲۵ تن در روز پنجشنبه به ۹.۵۰ تن کاهش یافت.

 

خلاصه مطلب

بنزین شمال غرب اروپا در معاملات هفته پایانی با افزایش علاقه صادرات، جایگاه بیشتری را به دست آورد.

طبق فهرست‌های حمل‌ونقل، حدود ۱.۲ میلیون تن بنزین اروپایی برای صادرات در هفته منتهی به جمعه رزرو شده ‌است که از کمتر از ۸۰۰۰۰۰ تن در دوره قبل و بالاترین حجم هفت‌روزه در شش هفته گذشته است.

قیمت eurobob در روز جمعه در جهت‌های مختلف در یک جلسه حرکت کرد.

بارهای بنزین بدون سرب ممتاز باقیمت ۲۰.۲۵ بر تن ارزیابی شدند تا بارهای یوروبوب اکسی را از قیمت ۱۶.۵۰ بر تن دریافت کنند.

محموله‌های نفتای شمال غرب اروپا با کاهش ۶.۵۰ بر تن در روز، ۷۲۱ بر تن ارزیابی شد که به بالاترین حد چهارهفته‌ای یک روز قبل رسیده بود.

حق بیمه محموله نفتا به قرارداد ماهانه lce برنت از بالاترین رقم شش‌ساله در حدود ۵.۵۰ میلیارد در ۲۳ دسامبر کاهش یافت تا روز معاملاتی در روز جمعه را در حدود ۴.۹۲ میلیارد به پایان برساند.

حق بیمه محموله سوخت جت اروپا در آخرین جلسه معاملاتی قبل از تعطیلات کریسمس افزایش یافت.

چشم‌انداز تقاضای محصولات پالایش‌شده به‌ویژه تقاضای سوخت جت با افزایش موارد کووید-۱۹ در سراسر قاره و لغو محدودیت‌های جابجایی متعاقب آن مخدوش شده است.

طبق گزارش بازار نفت و گاز، ذخایر سوخت جت ARA در هفته ۲.۵ درصد افزایش یافت و به حدود ۸۹۲,۰۰۰ تن تا ۲۲ دسامبر به دلیل محدودیت‌های مجدد سفررسید.

قیمت دیزل اروپا در روز جمعه در میان نقدینگی پایین کاهش یافت. حق بیمه محموله دیزل شمال غرب اروپا به دریای شمال در روز پنجشنبه ۱۳.۷۷ میلیارد بود که فقط/bl 15 نسبت به بالاترین حد خود در ۶ هفته در روز سه‌شنبه کمتر بود.

تقاضای بالا در بنادر شمال آلمان و ایالات‌متحده باعث ایجاد تنگی در بازارهای محموله دیزل شده است.

قیمت‌های نفت کوره با گوگرد بالا در جلسه کوتاه‌تر قبل از تعطیلات کریسمس در شمال غربی اروپا کاهش یافت.

 

 

 

بیشتر بخوانید:تحلیل بازار روغن پایه از نگاه آرگوس

اینستاگرام : https://www.instagram.com/iroilmarket/

تلگرام :https://t.me/iroilmarket

اخبار بازار نفت گاز پتروشیمی انرژی بنزیت و گازوئیل

 

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و به روزرسانی ها، مستقیماً در صندوق ورودی خود، اینجا ثبت نام کنید.
شما می توانید در هر زمان اشتراک خود را لغو کنید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.