رشد بازار گاز نسبت به بازار نفت تا سال ۲۰۴۰

0 157

طبق پیش بینی های انجام شده بازار گاز تا ۲۵ سال آینده از بازار نفت پیشی خواهد گرفت. دلیل این امر افزایش مصرف گاز نسبت به نفت در آینده خواهد بود که موجب رشد بازار گاز خواهد شد. خوشبختانه در ایران ذخایر بزرگی از گاز وجود دارد که می توان به توجه به بزرگی این ذخایر گازی در منطقه تاثیر گذار باشیم. از این رو برنامه هایی برای افزایش استخراج گاز در ایران صورت گرفته است تا بتواند سهم قابل توجهی از این بازار را نصیب کشور عزیزمان ایران کند.

بیشترین میزان صادرات

براساس پیش بینی ها برخی از کشورها بیشترین میزان صادرات پس از آمریکا را سالانه داشته و خاورمیانه در یک سطح متوسط باقی خواهد ماند.

این کشورها به ترتیب :

  • روسیه
  • ترکمنستان
  • آذربایجان

بر طبق پیش بینی های انجام شده آمریکا بیشترین صادرات گاز را در آینده ای نزدیک خواهد داشت.

ایران نیز برای کسب سهم بیشتر از این بازار تلاش های مضاعفی را کرده است.

خوشبختانه همه توانمندی‌های تخصصی و مالی داخلی برای توسعه ظرفیت‌های نفت، گاز و پتروشیمی بسیج شده اند؛ میادین غرب کارون با حداکثر توان در حال توسعه و تولید است. از طرفی هم برنامه هایی برای حمایت از پروژه های گازی کیش وجود دارد تا ایران بتواند از رشد بازار گاز سود بیشتری را نصیب خود کند و حجم صادارات گازی خود را تا حد قابل توجهی افزایش دهد.

برآوردهای انجام شده

طبق برآورد‌های انجام شده کلیه میادین مشترک نفتی تا سال آینده تعیین تکلیف می‌شوند.

به طوری که در صنعت پتروشیمی تا آخر سال آینده، هرماه یک پروژه جدید افتتاح می‌شود.

قطعا با این تحریم‌ها درآمد‌های ما محدود‌تر شده، ولی در حال حاضر تمام ظرفیت‌ها و منابع مالی داخلی که امکان پذیر است بسیج شده که تمام توسعه‌های نظیر نفت، گاز و پتروشیمی عقب نماند. بنابراین با اتکا به ظرفیت‌های داخلی، مالی و مهندسی حداکثر به صورت مقاومتی در حال انجام است.

 

رشد بازار گاز ایران

عضویت در خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار و به روزرسانی ها، مستقیماً در صندوق ورودی خود، اینجا ثبت نام کنید.
شما می توانید در هر زمان اشتراک خود را لغو کنید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.